"Mroczne materie" – pełny zwiastun zaprasza do świata pełnego magii, przygód i istot nie z tej ziemi

"Mroczne materie" (Fot. BBC)

0

"Gra o tron" się skończyła, ale wkrótce HBO otworzy drzwi do kolejnego świata fantasy. Zwiastun "Mrocznych materii" pokazuje, co czeka małą Lyrę i jak skuteczny może być opancerzony misio.

Jedna z najbardziej oczekiwanych serialowych nowości jesieni doczekała się pełnego zwiastuna, w którym prezentuje się lepiej niż niejeden film kinowy.

"Mroczne materie" to serial BBC i HBO oparty na książkach Philipa Pullmana z serii pod tym samym tytułem. Cykl, który zadebiutował w 1995 roku, jest jedną z najbardziej uwielbianych i nagradzanych serii powieści fantastycznych w brytyjskiej literaturze. "Mroczne materie" mają już filmową adaptację – to "Złoty kompas" z 2007 roku, w którym wystąpili m.in. Nicole Kidman, Daniel Craig i Sam Elliott.

Mroczne materie – zwiastun serialu BBC i HBO

W serialu również jest mnóstwo znanych nazwisk, w tym Ruth Wilson ("The Affair") jako pani Coulter, James McAvoy ("Glass") jako lord Asriel, Lin-Manuel Miranda ("Mary Poppins powraca") jako Lee Scoresby i Clarke Peters ("Bulletproof") jako rektor Kolegium Jordana.

Główną bohaterką serialu jest mała Lyra Belacqua (Dafne Keen, "Logan") żyjąca w jednym ze światów równoległych do naszego. Poszukiwania zaginionego przyjaciela prowadzą dziewczynkę do odkrycia złowrogiego spisku i próby rozwiązania zagadki tajemniczej substancji zwanej Pyłem. Lyra podróżuje między wieloma światami, spotykając na swojej drodze niesamowite istoty i kolejne niebezpieczne sekrety.

Scenarzystą "Mrocznych materii" jest Jack Thorne ("Cudowny chłopak"), a pierwsze dwa odcinki wyreżyserował Tom Hooper ("Jak zostać królem").

Mroczne materie – kiedy premiera serialu?

"Mroczne materie" startują 3 listopada w Wielkiej Brytanii na BBC i 5 listopada w Polsce na HBO i HBO GO. Serial ma już zamówienie na 2. sezon, który podobnie jak 1. seria będzie składał się z ośmiu odcinków.