"Outlander" – zwiastun 5. sezonu. Kto z bohaterów wróci do naszych czasów?

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" planuje kolejne dalekie wyprawy. Zobaczcie zwiastun 5. sezonu, w którym pojawiają się sugestie, że ktoś może odbyć podróż w czasie w drugą stronę.

Wczoraj mnóstwo seriali prezentowało się na Comic-Conie w Nowym Jorku. Dostaliśmy kilka zwiastunów, w tym "The Expanse", "Star Trek: Picard", "Star Trek: Discovery", nowego spin-offu "The Walking Dead" i 2. sezonu "Zagubionych w kosmosie". Był też obecny "Outlander", który wróci z 5. sezonem dopiero w lutym.

Outlander – zwiastun 5. sezonu serialu

Opóźnienie jest kwestią tylko i wyłącznie ramówkową, nowe odcinki są już nakręcone i możemy zobaczyć pierwszy zwiastun ze scenami z 5. serii, a także kilka świeżych fotek. Życie we Fraser's Ridge nie toczy się spokojnym torem, bo zbliża się amerykańska rewolucja. W zwiastunie kilka razy pojawiają się sugestie, że ktoś chce, może albo powinien wrócić do naszych czasów (czyli lat 70.).

"To moja wina, że wszyscy tu jesteście i walczycie z niebezpieczeństwami dzikiej Karoliny. Mam nadzieję, że nie zostaniecie" – oznajmia rodzinie Claire. "W twoich czasach będzie bezpieczniej" – mówi w innym momencie Jamie, zwracając się albo do Claire, albo Brianny. Brie podchodzi do sprawy inaczej i ma pretensje do Rogera, że ten chce wracać. "Nasza rodzina jest tutaj" – mówi stanowczo.

Outlander – co się wydarzy w 5. sezonie?

5. sezon serialu "Outlander" będzie oparty na książce "Ognisty krzyż" z cyklu "Obca" Diany Gabaldon. Tak brzmi oficjalny opis nadchodzącej serii:

Fraserowie z Ridge wracają! Piąty sezon "Outlander" to kontynuacja rodzinnych przygód Fraserów, którzy przeżywają wzloty i upadki w kolonialnej Ameryce. Zakładanie domu w Nowym Świecie nie jest łatwym zadaniem, a jego ochrona okazuje się jeszcze trudniejsza, zwłaszcza na dzikiej prowincji Karoliny Północnej w okresie dramatycznych wstrząsów społeczno-politycznych.

Jak Claire wie aż za dobrze, przyjaciele, sąsiedzi i rodacy nieświadomie zmierzają w kierunku rewolucji, a członkowie rządzących elit walczą o zdławienie niepokojących nurtów zapoczątkowanych przez Regulator Movement. Na tym tle, które zwiastuje narodziny narodu amerykańskiego, Claire i Jamie zmuszeni są zadać sobie pytanie, jak daleko są w stanie posunąć się, by ochronić swój dom, i modlą się, aby nie było powodu zapalać "ognistego krzyża", dawnego szkockiego wezwania do walki.

Już wiadomo, że powstanie 6. sezon serialu, który telewizja Starz zamówiła w maju zeszłego roku razem z piątym.

Outlander sezon 5 – premiera 16 lutego 2020 roku

Outlander sezon 5 zwiastun

Outlander sezon 5 kiedy premiera

Outlander sezon 5 zwiastun

Outlander sezon 5 data premiery

Outlander sezon 5 co się wydarzy

REKLAMA