"Wikingowie" – zwiastun i data premiery finałowej serii. Co czeka Bjorna i jak daleko posunie się Ivar?

"Wikingowie" (Fot. History)

0

"Wikingowie" po 6. sezonie zakończą swoją walkę i będzie to spektakularny koniec. Telewizja History opublikowała zwiastun i podała datę premiery finałowej serii.

Mnóstwo popularnych seriali teraz się kończy i "Wikingowie" też należą do tego grona. Finałowy sezon wystartuje w grudniu. Telewizja History wypuściła widowiskowy zwiastun i krótki opis nowych odcinków.

Wikingowie – zwiastun finałowego sezonu serialu

Akcja ma się rozpocząć zaraz po "bitwie braci". Bjorn zwyciężył i stał się bohaterem, kończąc tyrańskie rządy Ivara. Jako nowy lider Kattegat Bjorn robi, co może, żeby dorównać swojemu ojcu, stawiając czoła wielu dylematom i zmagając się z myślą, że władza przyćmiewa moralność. Ivar tymczasem szuka dla siebie nowej drogi, co prowadzi go na Jedwabny Szlak i na Ruś. Tam spotyka księcia Olega (Danila Kozlovsky), który nawet jego szokuje swoją bezwzględnością.

Lagertha ma teraz zupełnie inny cel – chce żyć spokojnie na własnej farmie. Ale w jej życiu szybko pojawiają się nowe niebezpieczeństwa. Poza tym w finałowym sezonie "Wikingów" zobaczymy, jak tytułowi wojownicy przejmują Skandynawię, kiedy Ubbe i Torvi płyną do Islandii, aby rozwiązać tajemnicę stojącą za zniknięciem Flokiego. Hvitserk tymczasem realizuje swoją osobistą wendetę przeciwko Ivarowi.

Michael Hirst, twórca "Wikingów", mówi, że zawsze wiedział, jak chce zakończyć sagę Ragnara Lothbroka i jego synów. Finałowy sezon stanowić będzie według niego "godne i definitywne zakończenie, na jakie fani zasługują". Przed nami jeszcze 20 odcinków, a potem jest szansa na nowy serial powiązany z "Wikingami".

Wikingowie sezon 6 – kiedy premiera?

Dwuodcinkowa amerykańska premiera 6. sezonu "Wikingów" jest zapowiedziana na środę 4 grudnia. W kolejnych tygodniach telewizja History wyemituje pierwsze 10 odcinków. Druga połowa finałowej serii zostanie pokazana później w 2020 roku.

Wikingowie sezon 6 kiedy premiera