Co spotkało Waltera White'a w finale "Breaking Bad"? Twórca serialu potwierdza los głównego bohatera

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

0

Przed filmem "El Camino" jest mnóstwo pytań o niedokończone sprawy w "Breaking Bad". Czy finałowy los Waltera White'a to jedna z nich? Wyjaśnia Vince Gilligan, twórca kultowego serialu.

"Breaking Bad" zakończyło się sześć lat temu i choć finał serialu nie był aż tak otwarty jak na przykład zakończenie "Rodziny Soprano", wielu fanów zastanawiało się, czy aby na pewno Walter White (Bryan Cranston) nie żyje.

Co prawda ostatnio widzieliśmy go jak pada na ziemię w laboratorium wujka Jacka, po tym jak został postrzelony, a w tle słychać syreny policyjne – ale teoretycznie nic nie zostało potwierdzone na 100 procent. Walterowi, który miał dużo szczęścia na przestrzeni całego serialu, mogło raz jeszcze się upiec. Ale się nie upiekło.

Twórca Breaking Bad potwierdza los Waltera White'a

Vince Gilligan, który do tej pory nie potwierdzał, że Walter White nie żyje, w końcu to zrobił. Twórca "Breaking Bad" pojawił się w programie "The Rich Eisen Show" i tym razem odpowiedział bez ogródek na pytanie o zakończenie historii pana White'a.

– Tak, Rich, dam ci to, bo bardzo cię kocham. Tak, Walter White nie żyje. Tak – zapewnił Gilligan.

Poniżej możecie zobaczyć cały wywiad, pytanie o ostateczny los Waltera pojawia się w minucie 8:30.

El Camino – kto wróci w filmie Breaking Bad?

Gilligan nie chciał potwierdzić występu Bryana Cranstona w filmie "El Camino", co Rich Eisen uznał za odpowiedź twierdzącą. Jeśli rzeczywiście odtwórca roli Waltera się pojawi, to co najwyżej w retrospekcjach. Na pewno wiemy, że na ekranie zagoszczą ponownie Charles Baker i Matt L. Jones jako Skinny Pete i Badger, kumple Jessego. Jonathan Banks potwierdził także występ Mike'a.

Zgodnie z oficjalnym opisem, w "El Camino: Filmie Breaking Bad" zobaczymy jak "po dramatycznej ucieczce Jesse musi pogodzić się ze swoją przeszłością, aby wykuć jakiegoś rodzaju przyszłość". Scenarzystą i reżyserem filmu jest Vince Gilligan.

El Camino: Film Breaking Bad – premiera 11 października na Netfliksie