Nasz top 10: Najlepsze seriale września 2019 roku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Dobre Miejsce (powrót na listę)

"Dobre Miejsce" (Fot. NBC)

"Dobre Miejsce" (Fot. NBC)

Robimy małe odstępstwo i wyjątkowo oceniamy tu jeden odcinek z października. "Dobre Miejsce" wróciło bowiem dwuczęściowym "A Girl from Arizona", a emisja poszczególnych części przypadła w różnych miesiącach. I dopiero spojrzenie na całą godzinną historię pozwala ocenić, w jakiej formie serial Michela Schura zaczął swój ostatni sezon.

Już wiadomo, że zaczął bardzo dobrze, chociaż może jeszcze nie na tyle, by wskoczyć na miesięczne podium. Pierwsze odcinki to chyba bardziej przygotowanie sytuacji przed ostateczną rozgrywką. Na razie wygląda na to, że gra toczy się o wynik eksperymentu, w którym nasi bohaterowie spróbują dowieść, że ludzie mogą się zmienić na lepsze, a dotychczasowe systemy punktów to oszustwo. Ale kto wie, jakie zwroty akcji nas czekają, bo już parę razy sądziliśmy, że wiemy, w jakim serialowym świecie (i w jakim miejscu) jesteśmy, a potem następowały wielkie zaskoczenia.

Póki co najciekawsze rzeczy dzieją się w 4. sezonie nie w planie wielkiej całości, a w życiu poszczególnych postaci. Świetne są zmagania Eleanor z brakiem wiary w siebie i z koniecznością poświęcenia miłości do Chidiego. Dramaty mamy też w związku Janet i Jasona. A do tego masę pięknych detali takich jak parodiowanie "Friday Night Lights", Linda z piekła rodem czy zdradzający teorie spiskowe słonik z czystego światła. Czekamy na więcej, rozkoszując się każdym odcinkiem. Niewiele ich już zostało. [Kamila Czaja]

dobre miejsce serial sezon 4

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA