Jeszcze więcej nowych zdjęć z "Wiedźmina". Ciri pośród śniegów, starcie z wojskami Nilfgaardu i inne atrakcje

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Historia Cintry i księżniczki Ciri będzie ważną częścią fabuły 1. sezonu "Wiedźmina". Na nowych zdjęciach z serialu Netfliksa jest Geralt, sporo akcji i dziewczyna z popielatymi włosami.

Premiera "Wiedźmina" zbliża się wielkimi krokami. Daty co prawda jak nie było tak nie ma, ale 31 października podczas panelu na włoskim konwencie Lucca Comics & Games ma zostać zaprezentowany zwiastun. Są też kolejne zdjęcia. Ostatnio mieliśmy m.in. Yennefer i pazurzastą łapę, dziś dorzucamy foty z serialową Cintrą, które ukazały się w serwisie io9.

Wiedźmin – Cintra i księżniczka Ciri na zdjęciach

Co tutaj mamy? Po pierwsze, Geralta z Rivii (Henry Cavill) walczącego z żołnierzami we wnętrzu zamku. Sytuacja bardzo przypomina tę, w którą wiedźmin wpakował się w opowiadaniu "Kwestia ceny". Akcja dzieje się w Cintrze, gdzie Geralt poznaje królową Calanthe i jej córkę Pavettę. To właśnie w tym momencie zaczyna się historia z dzieckiem przeznaczenia, czyli małą Ciri (w serialu 18-letnia Freya Allan).

Wiedźmin serial Geralt

Kolejne zdjęcie pokazuje kulisy kręcenia "Wiedźmina". To scena z dzieciakami wieśniaków na wybrukowanej ulicy, prawdopodobnie w Cintrze. Wśród nich znajduje się Ciri w wersji przed poznaniem Geralta. To by wskazywało, że jej wątek zostanie poprowadzony w serialu chronologicznie.

Wiedźmin serial

Kolejne zdjęcie to już rzeź Cintry. Jest na nim król Eist Tuirseach, mąż Calanthe, w starciu z wojskami Nilfgaardu. Ta bitwa skończy się tragicznie dla rodziny Cirilli i jej poddanych.

Wiedźmin serial Nilfgaard

I wreszcie księżniczka Ciri na zaśnieżonej leśnej polance. Dziewczyna musiała uciekać z Cintry po rzezi, którą urządziły wojska Nilfgaardu.

Wiedźmin serial Ciri

Zgodnie z oficjalnym opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźminy, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić. W rolach głównych Henry Cavill, Freya Allan, a także Anya Chalotra jako Yennefer. 1. sezon będzie liczyć 8 odcinków.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu Netfliksa?

Netflix oficjalnie jeszcze nie ogłosił daty premiery "Wiedźmina". Nieoficjalne informacje mówią o 20 grudnia, ale pojawiały się też inne daty. Jest szansa, że podczas włoskiego konwentu 31 października dostaniemy nie tylko trailer, ale też tę właściwą datę.