Kiedy premiera "Wiedźmina"? Informacje z Comic-Conu w Londynie potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Premiera "Wiedźmina" niebawem i choć Netflix dalej nie zdradza oficjalnej daty premiery, wszystkie znaki na niebie wskazują, że wiemy już, kiedy możemy się jej spodziewać.

Spekulacji na temat potencjalnej daty premiery "Wiedźmina" ciąg dalszy. Tym razem jednak mamy dobre dowody na to, że wcześniejsze teorie na temat dnia, w którym Netflix miałby wypuścić 1. sezon adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego, mogą się potwierdzić.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu Netfliksa?

Informacje o prawdopodobnej dacie można wywnioskować z plakatów, jakie zobaczyli fani zgromadzeni na londyńskim MCM Comic-Con. Ogłoszenie zachęcało do wrzucania do internetu zdjęć z konwentu, z szansą wygrania biletów na uroczystą premierę serialu 16 grudnia.

Skoro w poniedziałek 16 grudnia "Wiedźmina" obejrzą gwiazdy i twórcy, to czy użytkownicy Netfliksa uzyskają do niego dostęp już 17 grudnia, tak jak głosił usunięty już post holenderskiego oddziału platformy? Dotychczas Netflix preferował raczej piątkowe premiery, więc data 20 grudnia również może okazać się prawdziwa.

Sądząc jednak po ostatnich zmianach w dniach, w których serwis wypuszcza nawet swoje sztandarowe seriale (jak choćby 3. sezon "The Crown" pokazywany premierowo w niedzielę), nie powinniśmy być zdzwieni jeśli to we wtorek 17 grudnia 1. sezon "Wiedźmina" w końcu pojawi się w bibliotece Netfliksa.

Wiedźmin – co zobaczymy w 1. sezonie?

A jakie nowe informacje dotyczące nadchodzącego sezonu można było usłyszeć na Comic-Conie? Twórczyni "Wiedźmina" Lauren S. Hissrich przyznała, że choć Geralt jest główną postacią serialu, to jej adaptacja skupi się w bardzo dużej mierze na kobietach. Przyznała też, że zainspirował ją do tego Sapkowski, który opowiedział jej o trudnościach, z jakimi musiały zmierzyć się polskie kobiety w trakcie i po II wojnie światowej.

wiedźmin netflix kiedy premiera

Z kolei grająca Ciri Freya Allan opowiedziała o swojej bohaterce, którą nazwała "upartą, zadziorną, zdeterminowaną i naiwną". Przy okazji ujawniła, że w serialu spędzi dużo czasu z całkiem nowymi bohaterami, w tym Darą (Wilson-Radjou Pujalte), który ma być "kluczową częścią" jej historii w 1. sezonie.

Fani oryginalnej twórczości Sapkowskiego nie powinni być jednak rozczarowani zmianami, jako że sam autor zdaje się być w tej sprawie dobrej myśli. Lauren S. Hissrich przyznała, że kiedy odwiedził plan, "był bardzo podekscytowany", a nawet zdarzyło mu się "uronić łzę":

– Był bardzo podekscytowany, gdy zobaczył, jak bardzo oddani byliśmy temu projektowi. Ani trochę nie poszliśmy na skróty w ożywianiu jego książek na ekranie.

Wiedźmin – kiedy pełny trailer 1. sezonu?

Zgodnie z ostatnimi informacjami, kolejnych newsów o "Wiedźminie" możemy spodziewać się jeszcze pod koniec października, kiedy to serial zawita na włoski konwent Lucca Comics and Game. Zgodnie z zapowiedziami, zostanie tam zaprezentowany pierwszy pełny zwiastun 1. sezonu serialu Netfliksa.