Silk Spectre powraca do świata "Watchmen" w zwiastunie kolejnego odcinka serialu HBO

Znajoma twarz z komiksu Alana Moore'a pojawi się w adaptacji HBO już najbliższym odcinku. Zwiastun kolnej odsłony zapowiada przybcie Laurie Blake, znanej też jako Silk Spectre.

"Patrzcie na moje dzieła i przed moją chwałą gińcie z rozpaczy!". Cytat z wiersza Percy'ego Shelleya (tu w przekładzie Adama Asnyka) dobrze znany fanom serialowych produkcji z najwyższej półki, znalazł się też w zwiastunie "Watchmen". A wraz fragmentem "Ozymandiasa" serial zapowiada powrót jednej z głównych postaci z powieści graficznej.

Watchmen – zwiastun 3. odcinka serialu

Silk Spectre, znana również jako Jedwabna Zjawa, zawita do adaptacji "Strażników" HBO już w najbliższym odcinku. Zwiastun daje pierwsze spojrzenie na graną przez Jean Smart bohaterkę, która po latach od wydarzeń z komiksu Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa przedstawia się teraz jako Laurie Blake, agentka FBI:

W wywiadzie udzielonym przed premierą dla Vulture, twórca "Watchmen" Damon Lindelof stwierdził: "prezentując Laurie po 30 latach, zamiast przepraszania albo żartów z jej młodszej wersji, możemy pokazać, jak wyewoluowała". Lindelof dodał też, że pomysł na tę wersję postaci wyszedł bezpośrednio z finału jej historii w komiksach:

– Zamiast zatrudniać kogoś do grania Eddiego Blake'a w retrospekcjach, co jeśli to Laurie jest teraz Eddiem Blake'iem? Nie chodziło o napisanie jej w męski sposób, ale dodaniu jej tego poziomu nihilizmu i cynizmu.

Ważną rolę Laurie zapowiada także oficjalny opis trzeciego odcinka zatytułowanego "She Was Killed by Space Junk":

Po wizycie senatora późną nocą agentka FBI Laurie Blake udaje się do Tulsy, aby przejąć śledztwo w sprawie ostatniego morderstwa. Lord of the Manor otrzymuje ostro sformułowany list i odpowiednio na niego reaguje.

Nowe odcinki Watchmen w poniedziałki na HBO GO

REKLAMA