8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

HBO zamawia prequel "Gry o tron" o Targaryenach. "Another Life" z zamówieniem na 2. sezon. "Lodge 49" skasowane po dwóch sezonach. A oprócz tego majowy start HBO Max i nie tylko.

1. HBO zamawia prequel Gry o tron o Targaryenach

Wczoraj HBO zrezygnowało ze spin-offu "Gry o tron" z Naomi Watts, dzisiaj mamy zamówienie dla "House of the Dragon", czyli prequela o początku końca rodu Targaryenów ok. 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron".

Stacja zamówiła od razu pełny 10-odcinkowy sezon serialu tworzonego przez George'a R.R. Martina i Ryana J. Condala ("Colony") i opartego na książce "Ogień i krew". Reżyserem i drugim showrunnerem – obok Condala – będzie Miguel Sapochnik, spec od bitew w "Grze o tron". Projekt jest przeróbką odrzuconego pomysłu Bryana Cogmana, scenarzysty GoT, który przeszedł do Amazona i obecnie pracuje w ekipie "Władcy Pierścieni".

House of the Dragon spin-off Gra o tron

2. HBO Max wystartuje w maju 2020 roku

WarnerMedia ogłosiło, że platforma HBO Max zostanie otwarta w maju. Miesięczny abonament będzie kosztować 14,99 dolarów. W planach jest 16 seriali oryginalnych HBO Max, a do tego cała biblioteka HBO, wszystkie seriale CW produkowane przez Warner Bros. oraz mnóstwo kultowych produkcji na czele z "Przyjaciółmi" i "Teorią wielkiego podrywu". Przy czym plan dotyczy na razie tylko USA, w Polsce wciąż będziemy mieć HBO GO.

3. Another Life z zamówieniem na 2. sezon

Netflix zamówił 10-odcinkowy 2. sezon serialu science fiction "Another Life". Zdjęcia ruszą w 2020 roku.

4. Lodge 49 skasowane po dwóch sezonach

Telewizja AMC skasowała po dwóch sezonach "Lodge 49". Twórcy będą próbowali znaleźć nową stację.

5. Netflix o teście funkcji przyspieszonego oglądania

Netflix testuje funkcję przyspieszonego oglądania na urządzeniach z Androidem i możliwe, że na testach się skończy. Po protestach twórców – m.in. Judda Apatowa, Aarona Paula i Brada Birda – streamingowy gigant zamieścił wyjaśnienie, że to tylko test funkcji, która od dawna jest dostępna na DVD. Jej ewentualne wprowadzenie będzie zależało od tego, jak zostanie odebrana.

6. J.J. Abrams będzie współpracować z HBO Max

J.J. Abrams obecnie tworzy pilot "Demimonde" dla HBO i na tym się nie skończy. Twórca zdradził, że planuje współpracę z HBO Max przy kolejnych projektach.

7. HBO Max zamawia nowe projekty komediowe

HBO Max tworzy trzy nowe komedie z kobietami za sterami: "DC Super Hero High" o szkole dla dzieciaków z mocami od Elizabeth Banks, "Rap Sh*t" o grupie raperek od Issy Rae i "College Girls" o trzech dziewczynach zaczynających studia od Mindy Kaling. Ten ostatni serial jako jedyny ma już zamówienie na pełny sezon.

8. Zielona Latarnia w serialu HBO Max

HBO Max rozwija także projekt luźno oparty na komiksie o Zielonej Latarni. Za sterami Greg Berlanti, producent seriali Arrowverse.

REKLAMA