"Wiedźmin" – pełny zwiastun i data premiery serialu. Zobaczcie, jak wypada adaptacja sagi Sapkowskiego

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Geralt z Rivii powraca w nowym wcieleniu i choć jest mutantem, nie ma kłów ani rogów. Zobaczcie, jak prezentuje się świat "Wiedźmina" w pełnym zwiastunie serialu Netfliksa.

Jeśli teaser "Wiedźmina" z Comic-Conu was zawiódł, jest szansa, że nowa zapowiedź spodoba wam się bardziej. Netfliksowy serial udowadnia, że ma rozmach i potrafi wyglądać naprawdę wspaniale.

Wiedźmin – zwiastun serialu Netflix

Zwiastun zaprezentowano na konwencie Lucca Comics and Games we włoskiej Lukce. Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich pokazała go fanom podczas panelu, w którym wzięły też udział Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri).

Obie panie pojawiają się w zwiastunie, który objaśnia świat Andrzeja Sapkowskiego zagranicznej widowni i zawiera kilka widowiskowych sekwencji walk (w tym bardzo charakterystyczną z opowiadania "Kwestia ceny", jak również późniejszą walkę o Cintrę), a także słynną scenę z Geraltem (Henry Cavill) w wannie. Jest również pierwszy rzut oka na Jaskra, który podróżuje z Geraltem (ten kadr).

Zgodnie z opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźminy, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić.

Oprócz grającej główne role trójki w obsadzie serialu znajdują się Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Mousesack, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara i Anna Shaffer jako Triss.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym odcinek pierwszy) wyreżyserował Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron").

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netflix?

Netflix potwierdził na konwencie w Lukce datę premiery "Wiedźmina", która od dawna była w obiegu, tyle że nieoficjalnie: 20 grudnia 2019 roku. Dorzucił także nową porcję zdjęć z serialu.

Wiedźmin zwiastun serial

Wiedźmin zwiastun serial

Wiedźmin data premiery serial

Wiedźmin zwiastun serial

Wiedźmin data premiery serial netflix

Wiedźmin data premiery serial