Takiej "Opowieści wigilijnej" jeszcze nie widzieliście. Zwiastun miniserialu BBC od twórcy "Peaky Blinders"

"Opowieść wigilijna" (Fot. BBC)

0

Klasyczna historia, ale w mocno odświeżonej wersji. W grudniu BBC pokaże "Opowieść wigilijną" w nowym wydaniu, z Guyem Pearce'em w roli pana Scrooge'a.

"Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa to historia, którą zna każdy, ale to nie powód, żeby nie obejrzeć nowej miniserii BBC. Trzyczęściowa produkcja, którą brytyjska widownia obejrzy w grudniu, została stworzona przez Stevena Knighta ("Peaky Blinders") i już samo to czyni ją wartą uwagi.

Opowieść wigilijna – zwiastun miniserialu BBC

Knight chce przedstawić współczesnej publiczności trochę mniej odrażającą wersję Ebenezera Scrooge'a (Guy Pearce), skąpego kupca, nawiedzanego przez duchy, które obrazowo mu pokazują, co się stanie, jeśli się nie zmieni. Bohater "Opowieści wigilijnej" w tej wersji będzie młodszy i bardziej ludzki, niż jesteśmy przyzwyczajeni. "Chciałem, żeby publika sama zapytała: dlaczego ten człowiek taki jest?" – wyjaśnia twórca w rozmowie z "Entertainment Weekly".

Pierwsza zapowiedź udowadnia, że to rzeczywiście nowa i niekonwencjonalna interpretacja klasycznego dzieła. "Dziś nie będziesz spać. Chodź i popatrz na zło, które poczyniłeś" – mówi w klipie Andy Serkis ("Czarna Pantera"), grający Ducha Wigilijnej Przeszłości, a potem jest tylko mroczniej i mroczniej.

W obsadzie nowej "Wigilijnej opowieści" znajdują się także Joe Alwyn ("Faworyta") jako Bob Cratchit, biedny pracownik Scrooge'a; Stephen Graham ("Line of Duty") jako Jacob Marley, jego zmarły wspólnik; Charlotte Riley (Peaky Blinders") jako Lottie, siostra Scrooge'a; a także Jason Flemyng ("Pennyworth") jako Duch Wigilijnej Przyszłości (aktor zastąpił w tej roli zmarłego Rutgera Hauera).

Opowieść wigilijna – kiedy premiera miniserialu?

"Opowieść wigilijna" w nowej odsłonie zadebiutuje w BBC w grudniu. Na razie nie wiadomo, która stacja i kiedy pokaże miniserial w Polsce.