Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2019 roku

"Sukcesja" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. El Camino: Film Breaking Bad (nowość na liście)

El Camino: Film Breaking Bad

"El Camino: Film Breaking Bad" (Fot. Netflix)

Czy filmowy epilog do "Breaking Bad" był nam absolutnie niezbędny do szczęścia? Raczej nie, ale skoro już go dostaliśmy, to nie zamierzamy narzekać ani ukrywać, że nam się podobało. Zwłaszcza że Jesse Pinkman (Aaron Paul w bez wątpienia życiowej roli) to jeden z tych serialowych bohaterów, którzy zwyczajnie zasłużyli sobie na właściwe zakończenie, nawet jeśli trzeba było na nie czekać sześć długich lat.

Powiecie, że to za długo, zwłaszcza że "El Camino" nie przyniosło żadnych rewelacji, będąc dość oczywistym dopowiedzeniem zamkniętej historii. I będziecie mieć sporo racji, co jednak nie zmienia faktu, że ponowne wkroczenie do tego świata było akurat takim powrotem do przeszłości, który przyjęliśmy z otwartymi ramionami. Nieważne więc, że wszystko odbyło się dokładnie tak, jak powinno – i tak obejrzeliśmy z przyjemnością.

Tym większą, że Vince Gilligan doskonale wiedział, czego oczekują fani "Breaking Bad", krok po kroku spełniając niemal wszystkie ich zachcianki. Były więc sentymentalne powroty, było uzupełnienie paru luk pozostawionych przez serial, była cała masa mniejszych i większych odniesień do niego. A co najważniejsze, był sponiewierany przez los Jesse, który pokonawszy kilka ostatnich przeszkód, mógł wreszcie spokojnie ruszyć na Alaskę. Mamy nadzieję, że odnajdzie tam szczęście i nie, wcale nie potrzebujemy na to filmowych dowodów. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA