Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2019 roku

"Sukcesja" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Dobre Miejsce (spadek z 4. miejsca)

"Dobre Miejsce" (Fot. NBC)

"Dobre Miejsce" (Fot. NBC)

W zeszłym miesiącu pozwoliliśmy sobie na małe nagięcie dat i dwuodcinkowe "A Girl from Arizona" potraktowaliśmy jako wrześniowy odcinek. Zgodnie z tym założeniem w październiku oceniamy nie pięć, a cztery odcinki, które bardzo nam się podobały. Nawet jeśli wciąż nie wiemy, dokąd to wszystko zmierza.

"Chillaxing" i "Employee of the Bearimy" to odcinki bardziej typowe, jeśli można tak w ogóle mówić w przypadku "Dobrego Miejsca". Pokazane w nich kolejne, bardziej i mniej udane próby udowodnienia, że ludzie mogą się zmienić na lepsze, oraz pełną przygód wyprawę do Złego Miejsca w celu odbicia Janet na szczęście przepleciono odcinkami znacznie ciekawszymi pod względem formy.

"Tinker, Tailor, Demon, Spy" to wciągająca zagadka. Nasza paczka grzeszników pod wodzą Eleanor musi rozstrzygnąć, w ramach niemal detektywistycznego śledztwa, komu zaufać. Z kolei "A Chip Driver Mystery" to snuta przez Michaela opowieść o naturze ludzkiej, co, jak wszelkie filozoficzne rozważania, wypada w "Dobrym Miejscu" fascynująco.

Zastanawiamy się tylko, jak twórcy mają zamiar w kilku zaledwie odcinkach zamknąć całą tę ambitną historię, bo oglądając 4. sezon można odnieść wrażenie, że dużo czasu spędzamy na kolejnych powodzeniach i niepowodzeniach eksperymentatorów, ale cała fabuła nieszczególnie posuwa się przez to do przodu. Ale Michael Schur już wiele razu udowodnił, że wie, co robi, i to my jesteśmy zawsze parę korków do tyłu. Czekamy więc cierpliwie na rozwój wydarzeń. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA