Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2019 roku

"Sukcesja" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. Sukcesja (spadek z 1. miejsca)

Sukcesja sezon 2 co dalej

"Sukcesja" (Fot. HBO)

"Sukcesja" zaliczyła malutki spadek, ale nie dlatego, że coś w końcówce 2. sezonu poszło nie tak. Po prostu to zestawienie mógł wygrać tylko jeden serial, pewnie już wiecie jaki. Nie ulega wątpliwości, że produkcja HBO o paskudnej rodzinie zarządzającej imperium medialno-rozrywkowym pod koniec 2. sezonu rozwinęła skrzydła, dostarczając widzom szalonych emocji w finale i zostawiając nas z pytaniem, czy aby na pewno widzieliśmy to, co widzieliśmy.

Odcinki "DC" i "This Is Not for Tears" ugruntowały mocną pozycję "Sukcesji" nie tylko jako jednego z najlepszych seriali tego roku, ale też jako wydarzenia, o którym co tydzień się rozmawiało. Pytanie o to, kto zostanie kozłem ofiarnym Logana, a potem czy Logan stoi za tym, co Kendall zrobił w finale, przewijało się non stop na Twitterze. Do tego dochodziła masa teorii na temat dalszej fabuły: czy w kolejnym sezonie zobaczymy, jak ojciec niszczy Romana, tak jak wcześniej to zrobił z Kenem i Shiv? Czy na końcu i tak zwycięży Greg?

Ale teorie spiskowe to tylko część zabawy. Przede wszystkim "Sukcesja" jest fenomenalnym połączeniem dramatu rodzinnego z współczesną "Grą o tron", w której biorą udział sami Lannisterowie. Kolejne odcinki 2. sezonu trafnie opisywały nasz świat, którym rządzą tacy bogacze jak Royowie, i dostarczały tony emocji, bo na tym etapie każdy już chyba ma postacie, które lubi bardziej niż inne, nawet jeśli wszyscy są absolutnie okropni.

W miłościwie nam panującej epoce bezmyślnego binge-watchingu oraz masowego odmładzania i ogłupiania publiczności dobrze jest mieć serial, który traktuje widza jak dorosłego człowieka i podejmuje z nim inteligentną grę. A do tego jest wypakowany cynizmem, czarnym humorem i trafnymi diagnozami na temat tego, kim jesteśmy w tych niewesołych czasach. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA