Zupełnie inne zakończenie "Fleabag"? Phoebe Waller-Bridge zdradza, że rozważała jeszcze jeden scenariusz

"Fleabag" (Fot. BBC)

0

Czy jeśli nigdy więcej nie zobaczymy "Fleabag", to zakończenie jest takie, jakiego chcieliście? Phoebe Waller-Bridge przyznaje, że miała pomysł na coś zupełnie innego.

Niełatwo sobie wyobrazić szczęśliwe zakończenie losów tak tragikomicznej bohaterki, jak Fleabag, a z drugiej strony, trudno jej było życzyć zakończenia innego niż szczęśliwe. Czy Phoebe Waller-Bridge również miała wątpliwości co do tego, jak skończyła jej postać w finale 2. sezonu, który najprawdopodobniej był jednocześnie finałem całego serialu?

Fleabag – był pomysł na inne zakończenie serialu

W wywiadzie dla "The Guardian", w którym twórczynię hitowego serialu przepytują nie dziennikarze, a różne znane osoby, padło m.in. pytanie o ostatnią scenę finału. "Czy kiedykolwiek brałaś pod uwagę zakończenie, w którym Ksiądz – odmawiam nazywania go Seksownym Księdzem – powiedział tak?" – zapytał scenarzysta Jack Thorne.

– Chciałabym wyjaśnić, że nigdy w scenariuszu nie nazwałam go Seksownym Księdzem! To była dobra robota internautów po spotkaniu z niesamowicie silną charyzmą Andrew Scotta. Był pomysł na alternatywne zakończenie, ale nigdy nie powiem, co to było... – brzmiała odpowiedź Waller-Bridge.

Twórczyni powiedziała także, że zawsze podchodziła z pasją do swojej postaci i tego, jak rozwijała się jej historia.

– Byłam z tego dumna. Myślę, że to wszystko, na co możesz mieć nadzieję, kiedy piszesz – że stworzysz postać, której będziesz bronić, bez względu na to, jaka jest okropna. Zrobiłabym to samo dla Villanelle. Broniłabym moich dziewczyn do samego końca – zapewniła.

Fleabag – szanse na 3. sezon bardzo niewielkie

Szanse na to, że zobaczymy 3. sezon "Fleabag" w dającej się przewidzieć przyszłości, są bardzo niewielkie. Nagrody Emmy nic w tej sprawie nie zmieniły, wręcz przeciwnie, Waller-Bridge zapewniła, że "to raczej sprawia wrażenie najpiękniejszego sposobu na pożegnanie" i że jej opowieść jest kompletna.

W programie Setha Meyersa brytyjska scenarzystka przyznała jednak, że chodzi jej po głowie pomysł, aby wrócić do tej postaci za jakieś 20 lat, kiedy Fleabag będzie po 50-tce. "Mam wrażenie, że ona wtedy by miała więcej z życia i nie wiadomo, co by wymyśliła" – powiedziała.

Fleabag jest dostępna w serwisie Prime Video