"Wiedźmin" dostał zamówienie na 2. sezon. Netflix oficjalnie to ogłosił na miesiąc przed premierą serialu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Netflix potrzebuje swojej "Gry o tron" i właśnie postawił kolejne miliony dolarów na "Wiedźmina". Serial na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego już ma zamówienie na 2. sezon.

Nieoficjalnie mówiło się od tym od pewnego czasu – mocną przesłanką była lista scenarzystów obejmująca 2. sezon – a dziś mamy potwierdzenie od Netfliksa: "Wiedźmin" powróci z 2. sezonem.

Wiedźmin – będzie 2. sezon serialu Netfliksa

Dobrą wiadomość przekazała Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu. "Z radością ogłaszam: Geralt, Yennefer i Ciri wrócą z kolejnymi przygodami... w sezonie 2. Nie mogłabym być bardziej dumna z tego, co osiągnęła wspaniała obsada i ekipa 'Wiedźmina', i nie mogę się doczekać, kiedy świat będzie mógł zagłębić się w te historie i cieszyć się nimi razem z nami" – napisała na Twitterze.

Netflix poinformował, że prace nad składającym się z ośmiu odcinków 2. sezonem "Wiedźmina" rozpoczną się w Londynie na początku 2020 roku, a jego premiera planowana jest na 2021 rok.

Wcześniej Hissrich zdradziła, że chciałaby stworzyć siedem sezonów "Wiedźmina", choć oczywiście nie wiadomo, czy Netflix tyle zamówi. Gdyby tak się stało, byłby to jeden z najdłuższych seriali na platformie.

Wiedźmin – oficjalny opis serialu Netfliksa

Zgodnie z opisem od Netfliksa, serialowy "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźminy, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić. Główne role grają Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri).

Oprócz tej trójki serialu znajdują się Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara i Anna Shaffer jako Triss.

1. sezon "Wiedźmina" będzie liczył osiem odcinków, z których połowę (w tym odcinek pierwszy) wyreżyserował Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron").

Premiera serialu Wiedźmin 20 grudnia na Netfliksie