Jakie będzie największe odstępstwo od książek w "Wiedźminie"? Twórczyni mówi, co i dlaczego zmieniła

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Choć "Wiedźmin" to adaptacja sagi Andrzeja Sapkowskiego, będą różnice między serialem a książkami. Showrunnerka wyjaśnia, co postanowiła zmienić i dlaczego.

Choć "Wiedźmin" stał się marką znaną na całym świecie nie tylko dzięki powieściom Andrzeja Sapkowskiego, ale także serii gier komputerowych, showrunnerka serialu Netfliksa, Lauren S. Hissrich, od początku stawiała sprawę jasno: to będzie adaptacja książek, nie gier. 1. sezon skupi się na historiach z dwóch tomów opowiadań ("Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia"), ale z pewnymi zmianami.

Wiedźmin – różnica między serialem a książkami

W rozmowie z magazynem "SciFiNow" twórczyni tłumaczy, jaka jest największa zmiana, na którą się zdecydowała.

– Największa zmiana w stosunku do książek, jaką zrobiłam, jest taka, że chciałam, aby Ciri i Yennefer trochę bardziej stanęły na własnych nogach. W książkach one są przedstawiane oczami Geralta, z jego perspektywy, a dla mnie było ważne, żeby publika najpierw je poznała indywidualnie, zobaczyła, jak powstają i jakie drogi przechodzą, i dopiero wtedy obejrzała, co się dzieje, kiedy ich ścieżki się krzyżują.

Tak więc to była jedna z największych zmian, jakie zrobiłam, ale dla mnie to także była ekscytująca okazja, bo uważam te postacie za naprawdę zniewalające – powiedziała Hissrich.

Wiedźmin serial książki różnice

Wiedźmin – oficjalny opis i obsada serialu Netfliksa

Innymi słowy, w 1. sezonie "Wiedźmina" zobaczymy, jak Geralt z Rivii (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan) się spotykają, ale zanim do tego dojdzie, zdążymy lepiej poznać całą trójkę. Co jest zgodne z oficjalnym opisem serialu, który według Netfliksa ma być pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i nietypowej rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźmini, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić.

Oprócz wyżej wymienionej trójki w obsadzie serialu znajdują się Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara i Anna Shaffer jako Triss.

1. sezon "Wiedźmina" będzie liczył osiem odcinków. W tym tygodniu serial dostał już zamówienie na 2. sezon.

Premiera serialu Wiedźmin 20 grudnia na Netfliksie