Co nas czeka w 10. sezonie "American Horror Story"? Są już teorie i wskazówki na temat kolejnych odcinków

"American Horror Story" (Fot. FX)

0

Niezależnie od tego, czy 10. sezon "American Horror Story" będzie ostatni czy nie, to duże święto dla fanów i ekipy serialu. Już się pojawiły pierwsze wskazówki i teorie na temat fabuły.

"American Horror Story" właśnie zakończyło swój 9. sezon o tytule "1984", a Ryan Murphy i spółka już planują kolejny. W 10. serii, która może, ale nie musi być ostatnia, mają wrócić największe gwiazdy poprzednich sezonów. Na razie twórcy nie zdradzają nazwisk, ale wiadomo, że Sarah Paulson jest zainteresowana.

American Horror Story – o czym będzie 10. sezon?

A o czym będzie 10. sezon "American Horror Story"? Oficjalnie nie wiemy nic, nieoficjalnie pojawiły się pewne wskazówki i teorie. W rozmowie z TV Guide Ryan Murphy powiedział, że duża wskazówka znalazła się w 8. odcinku "AHS: 1984". Na tej podstawie zdążyła już powstać większa teoria, którą przedstawia z kolei TVLine.

W 8. odcinku, czyli "Rest in Pieces", Brooke (Emma Roberts) i Donna (Angelica Ross) spotykają reporterkę "The National Enquirer". Dziewczyna mówi, że w latach 70. wszyscy interesowali się tylko Wielką Stopą, kosmitami, potworem z Loch Ness i tym wszystkim, o czym mówił Leonard Nimoy w "In Search of…". Na tej podstawie pojawiła się fanowska teoria, że w 10. sezonie "American Horror Story" zobaczymy właśnie tego typu nierozwikłane tajemnice.

A być może powinniśmy to jeszcze bardziej zawęzić i założyć, że chodzi po prostu o kosmitów. Fani serialu od dawna (a dokładniej od czasów "Asylum" i opowieści Kita Walkera o obcych) wypatrują sezonu o kosmicznej tematyce. Możliwe, że w przyszłym roku Ryan Murphy pójdzie właśnie w tym kierunku.

American Horror Story sezon 10 o czym

American Horror Story – czy będzie sezon 11?

Pytanie też, co zmieni zamówienie na 11. sezon bądź jego brak. Murphy rozpoczął teraz współpracę z Netfliksem, która pochłania mnóstwo czasu, w związku z czym losy "American Horror Story" mogą być różne. Telewizja FX twierdzi, że jest zainteresowana kontynuacją antologii, ale to jeszcze nie znaczy, że dojdzie ona do skutku. Murphy zdradził w rozmowie z Deadline, że po 10. sezonie kończy się kontrakt na AHS. Ciąg dalszy jest wielką niewiadomą.

– Pracujemy nad pomysłem na 10. sezon, który myślę, że bardzo spodoba się widzom. Uwielbiani przez fanów aktorzy wrócą na ekran, ponieważ może to być nasz ostatni sezon. To ostatnia seria, jaką mamy w kontrakcie – powiedział.

Jeśli chodzi o powroty gwiazd, twórca zasugerował, żebyśmy przyjrzeli się nazwiskom z trzech pierwszych sezonów. Wrócić mają przede wszystkim "ludzie, którzy uczynili ten serial takim, jaki jest, i którzy wierzyli w niego od początku".