David Fincher tworzy nowy serial dla Netfliksa. To prequel filmu "Chinatown" Romana Polańskiego

Plakat filmu "Chinatown"

Nie wiemy, co dalej z "Mindhunterem", ale wiemy, że współpraca Davida Finchera z Netfliksem się nie kończy. Reżyser zaangażował się w serial "Chinatown", ale jest pewien haczyk.

Jak donosi Deadline, Robert Towne, czyli nagrodzony Oscarem scenarzysta oryginału, i reżyser David Fincher pracują nad scenariuszem pilota serialu, który ma być prequelem filmu "Chinatown" z Jackiem Nicholsonem w roli głównej.

Chinatown – David Fincher tworzy serial

Serial ma skupić się na młodszym Jake'u Gittesie, prywatnym detektywie, który w filmie odkrył mroczną i skomplikowaną sprawę z morderstwami, korupcją i brudną kasą w roli głównej. Teraz zobaczymy, jak Jack dopiero otwiera działalność w mieście, gdzie rządzi korupcja, gangi i bogacze walczący o ziemię i ropę naftową.

Towne i Fincher mają być producentami wykonawczymi pilota "Chinatown", a Fincher prawdopodobnie będzie także reżyserem. Co ciekawe, serial nie ma w tym momencie zamówienia na cały sezon – a do tej pory właśnie to było standardem na Netfliksie. Zamówiony jest tylko scenariusz pilota i to od jego przyjęcia będzie zależeć, czy projekt w ogóle dojdzie do skutku.

Oryginalne "Chinatown" to utrzymany w klimacie noir film Romana Polańskiego z 1974 roku. Jack Nicholson grał detektywa działającego w Los Angeles z lat 30., który wziął sprawę kobiety podejrzewającej męża o zdradę i znalazł się w środku wielkiego skandalu korupcyjnego. Film miał 11 nominacji do Oscarów, ale ostatecznie wygrał tylko Towne za scenariusz. W 1990 roku Nicholson powrócił jako Gittes w sequelu zatytułowanym "The Two Jakes", który nie został najlepiej przyjęty.

Co nowy serial Finchera oznacza dla Mindhuntera?

Co nowy projekt Davida Finchera oznacza dla "Mindhuntera", netfliksowego serialu o seryjnych mordercach, którego produkcję reżyser w praktyce sam prowadził w 2. sezonie po odejściu showrunnera Joego Penhalla? Trudno powiedzieć, w końcu na razie mówimy tylko o zamówieniu na scenariusz pilota "Chinatown".

Ale sam fakt, że Fincher zajmuje się nowym projektem, sugeruje, że mogą potwierdzić się spekulacje TVLine i 3. sezon "Mindhuntera" będzie finałowy. Oczywiście przy założeniu, że Netflix w ogóle go zamówi. W tym momencie panuje cisza w kwestii kontynuacji jednego z najlepszych seriali streamingowego giganta.

REKLAMA