Czy będą kolejne sezony "Mindhuntera" i "What/If"? Czy "Feud" Ryana Murphy'ego powróci z nową historią?

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

"Mindhunter" i "What/If" to dwa głośne projekty Netfliksa, o których kontynuacjach nic nie słychać. Czy będą kolejne sezony? I czy kontrakt Ryana Murphy'ego z Netfliksem to koniec "Feud"?

Netflix w tym roku skasował kilkanaście seriali, zamówił też sporo sezonów finałowych (m.in. "GLOW" i "BoJacka Horsemana"), ale jest kilka takich tytułów, o których całkiem milczy. Ich status próbuje ustalić serwis TVLine – gdzie przy okazji możecie sprawdzić, co dalej z takimi produkcjami jak "Bluff City Law", "Sunnyside" albo "Reef Break".

Mindhunter – czy będzie 3. sezon serialu?

Mindhunter  sezon 3

TVLine nie ma lepszych informacji niż my na temat tego, co się dzieje z zagubionymi serialami Netfliksa, ale ma większe doświadczenie w przewidywaniu kolejnych ruchów stacji. Według szefa serwisu, Michaela Ausiello, "Mindhunter", o którym podejrzanie długo nic nie słychać, wróci z 3. sezonem i będzie to już sezon finałowy.

To nie jest oficjalna informacja, to zgadywanka, ale poparta mocnymi argumentami. Serialowi na pewno pomaga to, że ma świetne recenzje i Davida Finchera za sterami. Ale niestety trzeba zgodzić się z Ausiello: nawet Fincher nie dostanie pięciu sezonów na dzisiejszym Netfliksie. A właśnie na tyle był planowany "Mindhunter".

What/If – czy będzie 2. sezon serialu?

What/If sezon 2

W przypadku "What/If", czyli miksu thrillera i opery mydlanej z Renée Zellweger w roli głównej, sprawa niestety jest prostsza. Od premiery 1. sezonu mija pół roku i choć w międzyczasie twórca, Mike Kelley, opowiadał o planach na 2. sezon, szanse na niego z każdym dniem maleją.

Na korzyść "What/If" nie przemawia też to, że Kelley zaczął planować nową wersję "Zemsty" dla ABC. Teoretycznie wszystko jest możliwe, w praktyce twórca prawdopodobnie zajął się kolejnym projektem, bo stracił nadzieję na kontynuację netfliksowego.

Feud – czy będzie 2. sezon serialu?

Feud sezon 2

Choć "Feud" aka "Konflikt" początkowo był planowany na więcej sezonów w FX (po Bette i Joan miał być sezon o Dianie i Karolu), szanse na kontynuację spadły właściwie do zera. FX oficjalnie serialu nie skasowało, ale Ryan Murphy, który w międzyczasie przeszedł do Netfliksa, przyznał w rozmowie z Deadline, że nie myśli już o kolejnych seriach "Feud".

– Nie pracuję nad tym w tej chwili. Mój deal jest z Netfliksem. Nie mogę jednak powiedzieć, że za ileś lat nie przerobię tego, albo nie odnowię, jeśli będę mieć świetny pomysł. Myślę, że wszyscy są na to otwarci, ale teraz pracuję nad tyloma innymi rzeczami – powiedział Murphy.

Wygląda na to, że "Feud: Bette and Joan" będzie póki co jedynym sezonem planowanej antologii o konfliktach znanych ludzi.

REKLAMA