Jakim cudem spoilery z "The Mandalorian" nie wyciekły? Aktorka opowiada o tajnych przesłuchaniach do serialu

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

0

Nie tylko HBO potrafi! Disney posunął się do daleko idących środków ostrożności, żeby zapobiec wyciekowi spoilerów z "The Mandalorian". Emily Swallow mówi, jak wyglądały przesłuchania.

Baby Yoda, który pojawił się pod koniec 1. odcinka "The Mandalorian", był ogromną niespodzianką dla fanów "Gwiezdnych wojen". Nie było go w zwiastunach, w sklepach nie pojawiły się przed premierą żadne zabawki (będą dopiero na święta), a krytycy nie dostali screenerów do przedpremierowych recenzji. To ostatnie najczęściej oznacza dwie rzeczy: zapowiedź totalnej klapy albo uzasadniony strach przez wyciekiem spoilerów. W tym przypadku na szczęście chodziło o to drugie.

The Mandalorian – aktorka o tajnym przesłuchaniu

Ale na tym środki antyspoilerowe się nie kończą. Aktorka Emily Swallow ("Supernatural"), która pojawiła się w 3. odcinku jako The Armorer, liderka tajnej społeczności Mandalorian ukrytej w podziemnych bunkrach, dorzuca historię o przesłuchaniu do serialu. Jak mówi w rozmowie z Vanity Fair:

– To było wyjątkowo dyskretne. Tak naprawdę nie wiedziałam nawet na pewno, w przesłuchaniu do czego biorę udział. Nic nie było ogłoszone, że będą serialowe "Gwiezdne wojny". To miało kryptonim i mój agent powiedział, że wydaje mu się, że ma to związek z "Gwiezdnymi wojnami", ale dyrektor castingowy nie potwierdził tego ani nie zaprzeczył.

The Mandalorian serial tajne przesłuchania

Aktorka wspomina dalej, że podano jej enigmatyczną nazwę "Untitled High Budget", czyli "Niezatytułowany projekt wysokobudżetowy", i opis składający się dokładnie z sześciu słów.

– Z tych niewielu informacji, które miałam, wynikało, że ona jest liderką tych ludzi i czuje się bardzo komfortowo w tej roli, wiedząc, że ma szacunek ich wszystkich. Jedną z najfajniejszych rzeczy w graniu jej było dla mnie to, że mogłam zaufać, że ona ma autorytet i nie musi go wymuszać – opowiada Swallow.

Kolejny odcinek "The Mandalorian" w piątek, ale niestety wciąż tylko w kilku krajach. Od 31 marca 2020 roku Disney+ będzie dostępny w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, a także we Włoszech. Na razie nie wiadomo, kiedy serwis zadebiutuje w Polsce.