Kiedy startuje "Nowy papież"? Dokładna data premiery i fenomenalny plakat z dwoma papieżami

"Nowy papież" (Fot. HBO)

0

"Każdy może być świętym" – czytamy na neonowym plakacie serialu "Nowy papież". Kontynuacja "Młodego papieża" z Johnem Malkovichem będzie mieć premierę w styczniu.

Był "Młody papież", będzie "Nowy papież". Choć serial ma inny tytuł, tak naprawdę nowością nie jest – to bezpośrednia kontynuacja hitu Paolo Sorrentino z 2016 roku, tyle że z twistem i innym aktorem w roli głównej.

Nowy papież – dwaj papieże na plakacie serialu

Po tym co wydarzyło się w ostatnich scenach "Młodego papieża", Lenny Belardo aka Pius XIII (Jude Law) nie zmarł, tylko zapadł w śpiączkę, a część wiernych zaczyna traktować go jak świętego. Stolica Apostolska wybiera tymczasem jego następcę, spokojnego Anglika Jana Pawła III (John Malkovich), który jednak też ma swoje tajemnice i grzechy na sumieniu.

Jak już wiemy ze zwiastuna, Lenny w pewnym momencie się obudzi i wszystko wskazuje na to, że w serialu zobaczymy walkę dwóch papieży. "Każdy może być świętym" – głosi plakat promocyjny, na którym oprócz duetu Law/Malkovich widzimy neonowy krzyż i logo serialu. Pojedynek w stylu "GLOW" o tron Piotrowy? Tak, poprosimy!

W "Nowym papieżu" powrócą Silvio Orlando, Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi. Do obsady dołączyli także Henry Goodman ("Agenci T.A.R.C.Z.Y."), Ulrich Thomsen ("Czarna lista"), Mark Ivanir ("Homeland"), Massimo Ghini ("Titanic: Blood and Steel") i Yuliya Snigir. W obsadzie gościnnej znajdują się Sharon Stone i Marilyn Manson.

"Nowy papież" będzie składać się z dziewięciu odcinków. Wszystkie wyreżyserował Paolo Sorrentino, który jest także współautorem scenariusza, razem z Umberto Contarello i Stefano Bisesem.

Premiera serialu Nowy papież 13 stycznia 2020 roku