"Nowy papież" ma już zwiastun i datę premiery. John Malkovich w roli kolejnego papieża z gigantycznym ego

"Nowy papież" (Fot. HBO)

0

W "Nowym papieżu" John Malkovich przejmie tron Piotrowy od Jude'a Lawa i oczywiście, że możemy spodziewać się kolejnych dziwactw. Zobaczcie zapowiedź 2. serii produkcji HBO.

John Malkovich został nowym papieżem i cały świat powinien to wiedzieć. HBO wypuściło zwiastun serialu "Nowy papież", który będzie bezpośrednią kontynuacją "Młodego papieża". Po tym, co wydarzyło się w finale poprzedniej serii, Stolica Apostolska ma kolejnego przywódcę i ten także jest narcyzem i ekscentrykiem.

Nowy papież – zwiastun serialu HBO

"Wszyscy na świecie powinni wiedzieć, kto jest papieżem. To nie próżność, to konieczność" – oznajmia Jan Paweł III, który przejmuje rządy po Piusie XIII (Jude Law). Twist jest taki, że poprzedni papież nie zmarł, tylko zapadł w śpiączkę (i nosi białe kąpielówki), z której miał się nie obudzić. Ale się budzi – i to już w zwiastunie. Wszystko wskazuje na to, że w serialu zobaczymy walkę dwóch papieży.

Na ekran powrócą Silvio Orlando, Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombardi. Do obsady dołączyli także Henry Goodman ("Agenci T.A.R.C.Z.Y."), Ulrich Thomsen ("Czarna lista"), Mark Ivanir ("Homeland"), Massimo Ghini ("Titanic: Blood and Steel") i Yuliya Snigir. W obsadzie gościnnej znajdują się Sharon Stone i Marilyn Manson, których możecie zobaczyć na tym zdjęciu.

"Nowy papież" będzie składać się z dziewięciu odcinków. Wszystkie wyreżyserował Paolo Sorrentino, który jest także współautorem scenariusza, razem z Umberto Contarello i Stefano Bisesem.

Nowy papież wystartuje w styczniu 2020 w HBO