Co czeka wspaniałą panią Maisel w 3. sezonie? Twórcy serialu o nowej pracy Midge i jej relacji z Joelem

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

Jakie przygody czekają Midge w 3. sezonie? Czy jest szansa, że wkrótce ponownie zejdzie się z Joelem? Twórcy "Wspaniałej pani Maisel" odpowiadają na pytania o nadchodzące odcinki.

W mikołajki wraca kilka naszych ulubionych seriali, w tym "Wspaniała pani Maisel", której 3. sezon wyląduje na Amazon Prime Video. Susie (Alex Borstein) i Midge (Rachel Brosnahan) rozpoczną w nim nową przygodę i teraz już będą grać w pierwszej lidze.

Midge, która będzie występować przed koncertami Shy'a Baldwin (Leroy McClain), pozna mnóstwo nowych ludzi i odkryje, że "nie jest centrum wszechświata". Susie czeka decyzja związana z potencjalną współpracą z Sophie Lennon (Jane Lynch). Z kolei rodzice Midge, Abe (Tony Shalhoub) i Rose (Marin Hinkle), muszą stawić czoła poważnym życiowym zmianom, po tym jak Abe rzuca pracę.

Wspaniała pani Maisel – o czym będzie 3. sezon?

O tym, czego możemy się spodziewać po 3. sezonie, opowiadają twórcy serialu, Amy Sherman-Palladino i Dan Palladino, w rozmowie z "Entertainment Weekly". Jeśli 1. sezon był o tym, jak Midge odkrywa swój talent, a drugi o pierwszych próbach przebicia się, to o czym będzie ten?

– To po prostu praca po raz pierwszy w roli pracującego komika. Tym właśnie jest jej życie w tym roku. I Susie też. Obie dziewczyny, teraz kiedy oficjalnie są już w branży, pracują, zarabiają trochę kasy, a my tak jakby przyglądamy się, co to robi [z ich życiem] – mówi Amy Sherman-Palladino.

Jak dodaje, kiedy jesteś komikiem w trasie, twoje życie wygląda inaczej. Coś się zaczyna rozpadać, coś trzeba porzucić. "Zwykle jest to trzeźwość" – puentuje Dan Palladino.

Wspaniała pani Maisel sezon 3

Trasa z czarnoskórym muzykiem jazzowym nie jest tak dziwnym pomysłem, jak mogłoby się wydawać. Dan Palladino przypomina, że ojciec jego żony i zarazem współtwórczyni serialu, komik Don Sherman, także występował przez koncertami, m.in. Johnny'ego Mathisa i Dinah Washington. Te dwa światy są sobie bliskie, bo "muzycy jazzowi lubią się śmiać, a komicy popalać trawkę z muzykami jazzowymi". Ale nie tylko o to chodzi. Jeśli liczycie na romans Midge i Shy'a, te słowa Amy Sherman-Palladino mogą być jego zapowiedzią (choć nie muszą):

– Rasa odegra pewną rolę, bo oni spędzają czas razem, ale nie mogę powiedzieć wiele więcej, bo zdradzę całą historię.

Twórcy oficjalnie też potwierdzili, że postać Sterlinga K. Browna – którego poznali przez Mila Ventimiglię, Jessa z "Gilmore Girls" – będzie powiązana z Shy'em.

A z innej beczki, państwo Palladino zapowiedzieli sezon pełen poszukiwań dla Abe'a, który ma odkryć zaskakujące rzeczy na własny temat i wylądować w innym miejscu, niż mógł przypuszczać, że wyląduje.

Wspaniała pani Maisel sezon 3

Wspaniała pani Maisel – co dalej z Midge i Joelem?

A co słychać u Joela (Michael Zegen), byłego męża Midge? Twórcy "Wspaniałej pani Maisel" zapewniają, że bardzo go lubią i że ten sezon będzie także dla niego nowym otwarciem.

– Po tym jak on ją stracił, musi z tym żyć przez resztę życia. Także pomyśleliśmy, że w tym roku pozwolimy Joelowi wejść na swoją własną ścieżkę, rozpocząć własne życie, własne marzenie. Był już najwyższy czas na jakiś zwrot u niego. Popełnił ogromny błąd, nigdy tego nie zmieni, odwróciło to życie wszystkich w innym kierunku, ale jest młodym facetem, ma mnóstwo czasu, żeby robić dobre rzeczy i zwłaszcza rozgryźć, czego chce.

Częścią tego, co rozdzieliło Midge i Joela, był fakt, że byli dwójką naprawdę młodych ludzi, którzy wzięli ślub, mając w głowach bajki na temat tego, czym jest małżeństwo. Oboje nie byli wystarczająco dojrzali, żeby wejść w role, w które weszli, i to się na nich zemściło. Tak że teraz oboje dorastają i podążają za czymś – tłumaczy Amy Sherman-Palladino.

Wspaniała pani Maisel sezon 3

Na pytanie, czy ta para jeszcze się zejdzie, twórczyni odpowiada, że trudno tak do końca się rozstać, kiedy ma się dzieci. To ich połączyło na zawsze i być może kiedy będą mieć 80 lat, usiądą razem nad basenem u przyjaciół i stwierdzą, że są bardziej interesującymi ludźmi niż ktokolwiek inny z ich otoczenia. "Ich miłość nigdy nie zniknie, ale ich moment mógł, choć nie musiał minąć. To zdradzieckie czasy" – kończy Amy Sherman-Palladino.

Wspaniała pani Maisel sezon 3 – premiera 6 grudnia na Amazon Prime Video

REKLAMA