W "Wiedźminie" nie zobaczymy wszystkich opowiadań Sapkowskiego. Tomek Bagiński zapowiada pewne skróty

0

1. sezon "Wiedźmina" ma być adaptacją opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, ale nie wszystkich. Tomek Bagiński, który jest jednym z producentów serialu, wyjaśnia skąd taka decyzja.

Jak już pewnie dobrze wiecie, netfliksowy serial "Wiedźmin" ma być bezpośrednią adaptacją sagi Andrzeja Sapkowskiego. Dwa tygodnie temu pojawiło się ostateczne potwierdzenie, które opowiadania zostały zekranizowane, w postaci tytułów wszystkich odcinków 1. sezonu.

Wiedźmin – nie wszystkie opowiadania w serialu

Tomek Bagiński potwierdził w rozmowie z serwisem Comicbook, że w serialu jest trochę skrótów i momentami to raczej luźna adaptacja. Showrunnerka Lauren S. Hissrich musiała dokonać wyboru, które opowiadania wykorzystać, które nieco zmienić, a które całkiem sobie odpuścić.

– Właściwie to książki zawierają znacznie więcej materiału, niż mogliśmy zmieścić w ośmiu odcinkach, tak że musieliśmy być bardzo, bardzo ostrożni, wybierając historie, które chcemy opowiedzieć. I Lauren wykonała naprawdę świetną robotę. Nie tylko wybrała odpowiednie opowiadania, aby opowiedzieć historię Geralta, ale też dodała trochę tła w wątkach Yennefer i Ciri.

Bo naszym celem zawsze było opowiedzieć większą historię. Większa historia pojawia się w sadze, a saga nie jest tylko o Geralcie i jego przyjaciołach, ale również o Yennefer i Ciri. Wiedzieliśmy, że musimy zbudować te postacie wcześniej – wyjaśnił Bagiński.

Wiedźmin serial które opowiadania

Niestety Tomek Bagiński nie wymienił listy opowiadań, które zmieszczą się w serialu. Ale z tytułów odcinków możemy wywnioskować, że na pewno zobaczymy historie z opowiadań "Wiedźmin", "Mniejsze zło", "Kwestia ceny", "Ostatnie życzenie", "Głos rozsądku", "Miecz przeznaczenia" i "Coś więcej".

Wcześniej showrunnerka "Wiedźmina" wyjaśniała, że zależało jej, aby historie Ciri i Yennefer były prowadzone równolegle z wątkiem Geralta i aby obie panie "stanęły na własnych nogach", zanim go poznają.

Wiedźmin – oficjalny opis i obsada serialu Netfliksa

Zgodnie z netfliksowym opisem serialu, "Wiedźmin" będzie pełną rozmachu opowieścią o przeznaczeniu i nietypowej rodzinie. Akcja dzieje się na Kontynencie, gdzie ludzie, elfy, wiedźmini, gnomy i potwory walczą o przetrwanie i gdzie dobro i zło nie dają się tak łatwo rozróżnić. Henry Cavill wciela się w Geralta z Rivii, Anya Chalotra gra Yennefer, a Freya Allan to nasza nowa Ciri.

Wiedźmin serial które opowiadania

Oprócz wyżej wymienionej trójki w obsadzie serialu znajdują się Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara i Anna Shaffer jako Triss.

1. sezon "Wiedźmina" będzie liczył osiem odcinków. Serial ma już zamówienie na 2. sezon.

Premiera serialu Wiedźmin 20 grudnia na Netfliksie