7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

"The Mandalorian" najpopularniejszym serialem na świecie. Pojawiła się oficjalna maskotka Baby Yody. Starz zamawia serial o młodej Elżbiecie I. A oprócz tego "Opowieść wigilijna", "Doktor Who" i nie tylko.

1. The Mandalorian najpopularniejszy na świecie

Według Parrot Analytics "The Mandalorian" jest już najpopularniejszym serialem nie tylko w USA, ale i na świecie. Nie mówimy jednak o oglądalności serialu (Disney+ jest dostępny tylko w kilku krajach), a o tzw. demand expressions, czyli specjalnym algorytmie sprawdzającym zaangażowanie odbiorców i aktywność w sieci, jak wyszukiwania, tweety, posty na Facebooku, lajki, komentarze itp. "The Mandalorian" wygrał m.in. z "Grą o tron", "The Crown" i "Stranger Things".

2. Tak wygląda oficjalna maskotka Baby Yody

Oficjalna pluszowa zabawka Baby Yody już się pojawiła i wygląda tak jak na zdjęciu:

Baby Yoda zabawka

3. Starz zamawia serial o młodej Elżbiecie I

Telewizja Starz zamówiła serial dramatyczny "Becoming Elizabeth" o dorastaniu królowej Elżbiety I, która straciła ojca Henryka VIII jako nastolatka i przejęła tron w bardzo młodym wieku. 8-odcinkowy serial stworzą Brytyjczycy, showrunnerką jest Anya Reiss ("Ackley Bridge", "EastEnders").

4. Schooled z zamówieniem na pełny sezon

Telewizja ABC zamówiła pełny, 22-odcinkowy sezon "Schooled". Tom Hertz i Vanessa McCarthy zastąpią Tima Doyle'a jako nowi showrunnerzy.

5. Nowy Doktor Who w styczniu na BBC First

BBC First podało polską datę premiery 12. sezonu "Doktora Who": 12 stycznia 2020 roku o godz. 20:35.

6. Data premiery nowej Opowieści wigilijnej

Trzyodcinkowy miniserial "A Christmas Carol" Stevena Knighta wystartuje w BBC One w Wielkiej Brytanii 22 grudnia, a zakończy się 24 grudnia. Amerykanie pokażą miniserial wcześniej – premiera będzie 19 grudnia na FX.

7. Crisis on Infinite Earths – zwiastun

"Crisis on Infinite Earths", czyli tegoroczny crossover Arrowverse, startuje w niedzielę 8 grudnia, a oto ostateczny zwiastun.

REKLAMA