Michał Żebrowski wróci jako Geralt z Rivii. Posłuchajcie, jak netfliksowy "Wiedźmin" brzmi z polskim dubbigiem

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Geralt z Rivii przemówił po polsku głosem Michała Żebrowskiego. Netflix ogłosił, kto wcieli się w głównych bohaterów "Wiedźmina" w polskim dubbingu. Ale opcji oczywiście będzie więcej.

Już za dwa tygodnie na Netfliksie pojawi się serialowy "Wiedźmin" i będziecie go mogli obejrzeć w takiej wersji, jaką zechcecie: w oryginale, z polskimi napisami, z polskim lektorem albo z polskim dubbingiem.

Wiedźmin – Michał Żebrowski jako Geralt z Rivii w polskim dubbingu

Potwierdziły się przecieki, że z produkcją Netfliksa będzie mieć coś wspólnego Michał Żebrowski, ale nie będzie on lektorem. Aktor, który grał Geralta z Rivii w serialu TVP, podłoży głos nowej wersji swojej postaci. Justyna Kowalska użyczy głosu Yennefer, Marcin Franc będzie polskim Jaskrem, a Natalię Smagacką usłyszymy w roli Ciri.

To pierwsza taka sytuacja, kiedy na Netfliksie jakiś serial pojawia się zarówno z polskim lektorem, jak i dubbingiem. A wynika ona oczywiście z tego, że saga Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie jest w naszym kraju szalenie popularna. Jak brzmią polscy aktorzy w "Wiedźminie", możecie usłyszeć w poniższym klipie.

Zgodnie z oficjalnym opisem, serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Henry Cavill ("Liga Sprawiedliwości") zagra Geralta, Anya Chalotra ("Wanderlust") wcieli się w Yennefer, a Freyę Allan ("Kraina bezprawia") zobaczymy w roli Ciri. Pierwszy sezon będzie liczyć osiem odcinków, drugi już jest zamówiony.

Premiera Wiedźmina 20 grudnia na Netfliksie