Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2019 roku

"Watchmen" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Dolina Krzemowa (powrót na listę)

Dolina Krzemowa seriale 2019

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)

Początkowy odcinek 6. serii nie zmieścił się w naszym październikowym rankingu, ale po tym, co szalony serial HBO pokazał w listopadzie, nie mogło tu "Doliny Krzemowej" zabraknąć. I nie chodzi tylko o to, że oglądamy już finałowy sezon i jesteśmy jakoś szczególnie sentymentalni. Po prostu ostatnie tygodnie przyniosły kilka odcinków, które pozwalają wierzyć, że ten serial pożegna się z nami w bardzo dobrej formie.

Trudno nadążyć za rotacjami w tym informatycznym światku, ale śledzi się tę jazdę bez trzymanki z dużym uznaniem i niejednym wybuchem śmiechu. Kolejne odrzucanie przez Richarda finansowych ofert, nieprzewidywalne konsekwencje jego etycznych, chociaż często irytujących i przynajmniej przez chwilę katastrofalnych wyborów, ciągłe walki małych startupów z wielkimi korporacjami, gdy coraz trudniej ocenić, kto którą rolę gra – a to wszystko uzupełnione plejadą zapadających w pamięć nowych postaci z drugiego planu (Gwart, Maximo) i powrotami starych dobrych przeciwników (Laurie, Gavin) lub sprzymierzeńców, którzy bywają gorsi od wrogów (Russ).

Na tym etapie świetnie już znamy postacie i dzięki temu łatwiej nam uwierzyć, że są zdolni do tego, co widzimy na ekranie. Nikt nie zostaje oszczędzony. Monica wcale nie jest firmowym głosem rozsądku, odkrywamy też kolejne niskie uczucia, jakie dusi w sobie Dinesh, a słodki Jared chwyta za broń.

Najlepiej jednak ogląda się "Dolinę Krzemową", kiedy główni bohaterowie działają razem, nawet jeśli wszyscy doprowadzają się wzajemnie do szału. Wyróżnienie należy się tu pełnemu zwrotów akcji odcinkowi "Hooli Smokes!", w którym zalety poszczególnych członków ekipy Pied Piper doprowadzają do sukcesu. Oczywiście ulotnego, jak w wszystkie sukcesy w tym koszmarnym technologicznym zagłębiu. Ale ile radości przy oglądaniu! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA