Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2019 roku

"Watchmen" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. The Mandalorian (nowość na liście)

The Mandalorian najlepsze seriale 2019

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

Cały świat zakochał się w cudownym zielonym stworku zwanym Baby Yodą i redakcja Serialowej bynajmniej nie stanowi w tym wyjątku. Zresztą nie mamy na to najmniejszego wpływu, w końcu urok uszatego malucha został objaśniony naukowo, więc opór nie ma najmniejszego sensu. Mały Yoda jest słodki i basta!

Baby Yoda The Mandalorian

Ale mimo wszystko spróbujmy na chwilę odejść od 50-letniego niemowlaka, fantastycznego pomysłu z jego wprowadzeniem do serialu i imponującego zachowania tego wszystkiego w tajemnicy aż do premiery. Okaże się wówczas, że choć Baby Yoda to absolutny popkulturowy fenomen, który w dużym stopniu przysłonił stojący za nim tytuł, to wcale nie tak, że "The Mandalorian" poza nim nie zasługuje na uznanie. Przeciwnie, debiutancka produkcja platformy Disney+ broni się i bez swojego asa atutowego, będąc pierwszorzędną telewizyjną rozrywką.

I wcale nie musi być przy tym szczególnie wyszukana, bo sami doskonale wiecie, że przynajmniej na razie scenariusz nowej historii ze świata "Gwiezdnych wojen" jest prosty jak konstrukcja cepa. Podobnie rzecz ma się z jego bezimiennym bohaterem (ponoć gra go Pedro Pascal, ale nadal jest to nieudowodnione), paroma poznanymi dotąd postaciami drugoplanowymi i całą intrygą, która na pewno coś przed nami ukrywa, ale póki co nie spieszy się z odkrywaniem kart. Bo i po co?

W końcu przepis na najpopularniejszy serial świata jest prosty. Wystarczy wartka akcja, znakomite efekty specjalne, czerpanie garściami ze wzorców westernowo-samurajskich (4. odcinek poszedł w tym najdalej, fundując nam wariację na temat "Siedmiu samurajów"), odrobina emocji i oczywiście tona słodyczy, a serca widzów zostaną podbite w mgnieniu oka. Banalne? Schematyczne? No jasne. Ale czy to źle? W tym przypadku daleko nam do takiego stwierdzenia. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA