Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2019 roku

"Watchmen" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Pani Fletcher (nowość na liście)

Pani Fletcher najlepsze seriale 2019

"Pani Fletcher" (Fot. HBO)

Tak wysokie miejsce serialu, o którym mówi się stosunkowo niewiele, może dziwić. A jednak ja na przykład właśnie od ""Pani Fletcher" zaczynam mój poniedziałkowy seans HBO GO, chociaż czeka na mnie i błyskotliwa "Dolina Krzemowa", i przygody zamaskowanych bohaterów "Watchmen". A i inne osoby z redakcji nie zapomniały w ocenach za listopad wspomnieć o tej stosunkowo skromnej ekranizacji książki Toma Perrotty. Coś musi w tym być.

Pozornie prosta rzecz, opowieść o Eve, rozwiedzionej kobiecie, po wyjeździe syna na studia odkrywającej, że ma seksualne pragnienia, których nie dopuszczała wcześniej do głosu. Eksperymentuje więc, wprawdzie głównie sama, jednak coraz bardziej pozwalając sobie też na większe odstępstwa od własnych przyzwyczajeń. A to przypadkowy seks z mężczyzną poznanym na przyjęciu, a to próba pocałowania kobiety, a to fascynacja chłopakiem w wieku jej syna. Tę dość w opisie trywialną historię Kathryn Hahn odgrywa fenomenalnie i subtelnie, a twórcy idą w stronę kameralnego komediodramatu zamiast skandalizującej fantazji w stylu porno.

Gorzej wypadają wątki Brendana w college'u, bo kibicuje się głównie, żeby nieznośnemu synowi Eve ktoś porządnie utarł nosa. Ale wszelkie, nawet pozornie mało znaczące sceny z tytułową panią Fletcher wystarczą, by widz co tydzień wciągał się w ten emocjonalny chaos. Do tego dodać trzeba świetnie wymyślone postacie z drugiego planu, choćby te z kursu pisarskiego. Kilka scen wystarczy, by trzymać kciuki, żeby im wszystkim udało się jakoś w życiu odnaleźć.

"Pani Fletcher" zasługuje na większy rozgłos, bo łatwo wśród bardziej rozreklamowanych, wyrazistszych seriali zgubić tę opowieść o odkrywaniu siebie na wielu planach. A to przecież powinien być obowiązkowy seans choćby dla tęskniących za "Bliskością" braci Duplassów. "Pani Fletcher" to delikatna, angażująca miniseria, w której seksualne wątki stanowią katalizator dla całej masy innych tematów. No i ta Hahn! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA