Rzeź Cintry i ucieczka Ciri w finałowym zwiastunie "Wiedźmina". Poza tym pamiętajcie: nie dotykać Płotki!

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Do premiery "Wiedźmina" zostało osiem dni, więc pora na finałowy zwiastun serialu. Jest w nim więcej Ciri niż Geralta, zapowiedź batalii z wojskami Nilfgaardu, a także uroczy moment z Jaskrem.

Na osiem dni przed premierą "Wiedźmina" Henry Cavill zaskoczył fanów zgromadzonych w Manili na wydarzeniu promującym serial, pokazując im finałowy zwiastun, skupiający się bardziej na historii Ciri niż Geralta.

Wiedźmin – finałowy zwiastun serialu Netfliksa

Twórczyni serialu, Lauren S. Hissrich, zdradziła już, że zależy jej, aby wątki obu głównych postaci kobiecych poprowadzić równolegle z historią Geralta. Zobaczymy więc, jak Yennefer przeobraziła ze zdeformowanego dziewczęcia w potężną czarodziejkę i jak Ciri straciła całe swoje życie i rodzinę, zanim spotkała przeznaczenie w postaci wiedźmina.

Zwiastun pokazuje starcie z wojskami Cesarstwa Nilfgaardu, znane jako rzeź Cintry, i ucieczkę małej księżniczki, która została sama na świecie. Jest też więcej Jaskra niż do tej pory. Tylko pamiętajcie: Nie. Dotykać. Płotki.

Zgodnie z oficjalnym opisem, serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Henry Cavill ("Liga Sprawiedliwości") zagra Geralta, Anya Chalotra ("Wanderlust") wcieli się w Yennefer, a Freyę Allan ("Kraina bezprawia") zobaczymy w roli Ciri. Pierwszy sezon będzie liczyć osiem odcinków, drugi już jest zamówiony.

Premiera Wiedźmina 20 grudnia na Netfliksie