"Drakula" od twórców "Sherlocka" przybywa w styczniu na Netfliksa. Zobaczcie krwawy zwiastun

"Drakula" (Fot. BBC)

0

Nowe i wyjątkowo krwawe spojrzenie na historię znaną od lat – tak zapowiada się "Drakula" od BBC, który już w styczniu zadebiutuje na Netfliksie. Zobaczcie zwiastun.

Na nowego "Drakulę" od Stevena Moffata i Marka Gatissa, czyli twórców "Sherlocka" wcale nie będziemy musieli czekać długo po Brytyjczykach. Jak już wcześniej informowaliśmy, trzyodcinkowa koprodukcja BBC i Netfliksa zostanie pokazana na Wyspach od 1 do 3 stycznia, natomiast reszta świata obejrzy całość na streamingowej platformie już 4 stycznia.

Drakula – zwiastun serialu BBC i Netfliksa

BBC i Netflix zaprezentowały dodatkowo zwiastun nadchodzącej adaptacji powieści Brama Stokera. W przeciwieństwie do "Sherlocka", dziewiętnastowieczny klasyk nie zostanie przeniesiony do współczesności, za to będzie rozgrywał się w Londynie w roku 1897. I jak zapowiada krótki klip, będzie to ekranizacja szczególnie mroczna i krwawa:

W tytułowej roli wystąpi duński aktor Claes Bang ("The Square", "Most nad Sundem"). Na ekranie pojawią się także Lyndsey Marshal ("Trauma"), Chanel Cresswell ("To właśnie Anglia"), Matthew Beard ("Gra tajemnic"), Lydia West ("Rok za rokiem"), Paul Brennen ("Happy Valley"), Sarah Niles ("Catastrophe"), Sofia Oxenham ("Poldark - Wichry losu"), John McCrea ("Piękny kraj"), Phil Dunster ("Humans") oraz Millicent Wong.

Trzy 90-minutowe odcinki "Drakuli" o tytułach "The Rules of the Beast, "Blood Vessel" i "The Dark Compass" wyreżyserowali kolejno Jonny Campbell ("Westworld"), Damon Thomas ("Obsesja Eve") i Paul McGuigan ("Sherlock").

Drakula – premiera 4 stycznia na Netfliksie