Jakie seriale najchętniej oglądano na świecie w 2019? Amerykańska lista Google zupełnie inna niż polska

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Dzieciaki z Hawkins depczące po piętach mieszkańcom Westeros, czyli starcie HBO i Netfliksa wg Google. Firma zaprezentowała najczęściej wyszukiwane seriale na świecie w 2019 roku.

Podczas gdy w Polsce rok 2019 należał do "Zniewolonej", rodzimych produkcji i tureckich telenoweli, światowe wyszukiwania w Google znacznie bardziej pokrywają się z tymi tytułami, o których na Serialowej pisaliśmy w tym roku najczęściej. I jak nietrudno się domyślić, w USA i na świecie w tym roku zwycięzca mógł być tylko jeden – "Gra o tron".

Gra o tron najpopularniejszym serialem 2019

Serial HBO wspiął się na szczyt obu list, a stacji dodatkowo udało się umieścić w najpopularniejszych dziesiątkach "Czarnobyl" (jedyny zagraniczny serial premium na polskiej liście) oraz "Euforię". I choć HBO może poszczycić się pierwszym miejscem na podium, to listy Google jasno pokazują największego rywala stacji w erze wojen streamingowych.

najpopularniejsze seriale 2019 google

Netflix zarówno w USA, jak i na świecie zajął drugie miejsce ze "Stranger Things", a na listach znalazły się jeszcze trzy produkcje serwisu: "Jak nas widzą", "The Umbrella Academy" oraz "Już nie żyjesz". Kto jedyny byłby w stanie zagrozić duetowi Netflix-HBO? Oczywiście Disney+, którego "The Mandalorian" również znalazł się wśród najpopularniejszych wyszukiwań ostatniego roku.

I biorąc pod uwagę nadchodzące produkcje Marvela (który obecnie króluje na filmowych listach) i więcej seriali ze świata "Gwiezdnych wojen", w kolejnych latach powinniśmy spodziewać się jeszcze więcej Disneya w takich zestawieniach.

Najpopularniejsze seriale 2019 na świecie wg Google

1. Gra o tron
2. Stranger Things
3. Czarnobyl
4. Jak nas widzą
5. The Umbrella Academy
6. The Mandalorian
7. Baal Veer (बालवीर)
8. Euforia
9. Motu Patlu (मोटू पतलू)
10. Już nie żyjesz

Najpopularniejsze seriale 2019 w USA wg Google

1. Gra o tron
2. Stranger Things
3. Jak nas widzą
4. Czarnobyl
5. The Mandalorian
6. The Umbrella Academy
7. Euforia
8. Już nie żyjesz
9. Surviving R. Kelly
10. The Boys

REKLAMA