Nasz top 10: Najlepsze nowe seriale 2019 roku

"Russian Doll" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Szukając Alaski

Szukając Alaski seriale 2019

"Szukając Alaski" (Fot. Hulu)

Serial, o którym pisałam niedawno, nazywając go moim zaskoczeniem roku, znalazł się też w naszym zestawieniu najlepszych nowości. Co nie powinno dziwić, jeśli wziąć pod uwagę, że Marta zrecenzowała go tak pozytywnie, że pewnie nie tylko swoją redakcję, ale i niejednego czytelnika zmotywowała do dania szansy produkcji, która samym opisem pewnie część osób na wejściu zniechęciła.

Pozornie bowiem "Szukając Alaski" to kolejna młodzieżówka, jakich Netflix robi parę dziennie (to hiperbola, ale stosunkowo niewielka). Adaptacja powieści, na którą szał był już jakiś czas temu, a załapali się tylko ci, którzy akurat byli w odpowiednim wieku. Historia przyjaźni nawiązywanych w szkole z internatem przypominającej równocześnie letni obóz. Łatwo byłoby o schematy i serial do kotleta.

Tymczasem jeśli dać "Szukając Alaski" szansę, można zanurzyć się w szkolno-wakacyjnym klimacie, zakochać się w bohaterach, czasem może nieco snobistycznych intelektualnie, ale naprawdę zaangażowanych w lektury, dyskusje, szukanie w życiu czegoś więcej niż prosta codzienność. Fantastyczna młoda obsada, klimat tajemnicy, chemia między postaciami, błyskotliwe dialogi i wciągająca fabuła cały czas dająca poczucie, że chodzi to o coś więcej niż o czysta rozrywkę. Polecamy miniserial Hulu, w Polsce dostępny na HBO GO, nie tylko rówieśnikom Alaski i jej niekoniecznie wesołej kompanii. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA