Nasze największe serialowe rozczarowania 2019 roku

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Start platformy Apple TV+

the morning show reese witherspoon penjsa 20 milionów dolarów

"The Morning Show" (Fot. Apple TV+)

Oczekiwania były bardzo wysokie, ale trudno powiedzieć, że oparte na kruchych podstawach. Nazwiska reżyserów i aktorów zaangażowanych z zapowiadane szumnie pierwsze seriale Apple TV+ mogły oszołomić. Przypominały raczej listy nominowanych do najważniejszych nagród filmowych niż wykaz osób zaangażowanych w zaledwie parę projektów nowej platformy. I chociaż potem doniesienia o cenie, 24,99 zł za bardzo na początku niewielki katalog, nieco studziły zapał, to przecież wciąż istniała możliwość, że seriale spełnią oczekiwania na tyle, że warto za nie zapłacić nawet jeszcze więcej.

Nie, nie spełniły. Intensywny weekend, który spędziliśmy nad nowościami Apple'a obfitował w rozczarowania, na szczęście rozłożone między poszczególnych recenzentów, bo ani czasowo, ani pod względem wątpliwej jakości seansów nikt nie zniósłby takiej dawki sam. "The Morning Show" ma podobno wielu zwolenników, ale według nas to serial, który każe zatęsknić za wcale nieidealnym "Newsroomem" Sorkina, zwłaszcza gdy tak przecież dobra obsada wykrzykuje banalne treści. Kosmiczne "For All Minkind" jak na wielkie obietnice wypadło po prostu średnio. "See" okazało się porażająco drogą "wydmuszką". I tylko Marcie trafiło się trochę radości przy uroczej "Dickinson", która jednak nawet do naszej 10 najlepszych nowości roku się nie zmieściła.

Byliśmy wytrwali, recenzowaliśmy kolejne produkcje Aplle TV+, ale i tu czekał nas zawód. Klimatyczne, świetnie obsadzone, ale niewyróżniające się niczym wyjątkowym "Servant" i "Truth Be Told" nie zatarły złych wrażeń z pilotowego weekendu. Całkiem możliwe, że apple'owska dokumentalna opowieść o słoniach ("Królowa słoni") oraz ich wariacja na temat Snoopy'ego ("Snoopy w kosmosie") są lepsze. I możliwe, że wśród całej masy zapowiadanych projektów znajdzie się wreszcie coś wybitnego. Ale póki co średnia z tego, co widzieliśmy, jest, w najlepszym razie, właśnie średnia. A jeżeli policzyć wynik proporcjonalnie do budżetów i nazwisk, którymi Apple TV+ się chwali, to ocena będzie naprawdę niska. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA