Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 30 - 21)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

21. Pose – Never Knew Love Like This Before

"Pose" (Fot. FX)

"Pose" (Fot. FX)

2. sezon "Pose" to specyficzny miks, w którym tematy bardzo mocne i ciężkie, na czele z plagą AIDS w Nowym Jorku, przeplatały się z wątkami optymistycznymi, podnoszącymi na duchu i kończącymi się wręcz w bajkowy sposób. Nic jednak nie zapadło mi w pamięć tak jak okrutna, przypadkowa śmierć Candy (Angelica Ross) i absolutnie niezwykły pogrzeb, który zafundowali jej Ryan Murphy i spółka.

Bohaterka, która zawsze była głośna, szalona, ekstrawagancka i za nic nie przepraszała, odeszła z tego świata w wyjątkowo koszmarny sposób, zamordowana przez klienta w podrzędnym motelu i porzucona w szafie. I choć w tej małej społeczności, którą prezentuje "Pose", nie wszyscy zawsze ją lubili – częściej wręcz jej nie lubili – ta tragedia sprawiła, że na moment wszystko inne przestało istnieć. W "Never Knew Love Like This Before" jest miejsce na płacz, wspomnienia i typowe dla Murphy'ego lekcje życiowe, a także najbardziej zapadający w pamięć występ w "Pose".

Candy wstająca z trumny, żeby wykonać tytułowe "Never Knew Love Like This Before", zostanie ze mną prawdopodobnie jeszcze długo po zakończeniu całego serialu. To było iście królewskie pożegnanie bohaterki, o której wcześniej pewnie bym nie pomyślała, że aż tak będzie mi jej brakowało. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10