Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 30 - 21)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

27. Shrill – Pool

"Shrill" (Fot. Hulu)

"Shrill" (Fot. Hulu)

W swoim 1. sezonie kameralny komediodramat z Aidy Bryant zdawał się dopiero rozwijać w coś, co w (na szczęście) zamówionej 2. serii może okazać się pozycją obowiązkową. Nie sposób jednak nie wyróżnić odcinka, który na swój mały i pozornie prosty sposób wydaje się wręcz rewolucyjny. Sekret do sukcesu? Impreza nad basenem, na którą "Shrill" zaprasza swoich widzów.

Nie jest to oczywiście zwykła impreza, bo na taką większość seriali raczej rzadko się wybiera. "Basenowa impreza dla grubych lasek" pokazuje kobiety w rozmiarach, które rzadko goszczą na dużym ekranie, a jeśli już, to zazwyczaj padają ofiarą szyderczego dowcipu. W "Pool" mają szansę po prostu pojawić się w serialu bez zbędnego uprzedmiotawiania czy wyszydzania. I ta pozornie prosta zmiana okazuje się na ekranie dosłownie przełomowa i wyzwalająca.

Także dla głównej bohaterki, dla której impreza jest okazją do starcia się z własnymi kompleksami, głęboko zakorzenionymi w dzieciństwie, do którego odcinek w lekki, ale przejmujący sposób wraca. Scenariusz Samanthy Irby i świetna Aidy Bryant w oszczędnych środkach, a jednak z niezwykłą emocjonalną siłą pokazują w "Pool" drogę Annie do samoakceptacji. Kiedy w końcu bohaterka decyduje się na wskoczenie do basenu, jej radość da się dosłownie poczuć z ekranu.

"Pool" to odcinek ważny, ale jego "ważność" ani trochę nie odejmuje czystej przyjemności z oglądania serialu, który z takim wyczuciem jest w stanie wejść we wnętrze swojej bohaterki – kobiety, jakiej na ekranie dotychczas rzadko mogliśmy oglądać. Mamy nadzieję na jak najwięcej odcinków tak samo znakomitych w 2. sezonie. [Michał Paszkowski]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10