Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 30 - 21)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

22. Brooklyn 9-9 – Hitchcock & Scully

"Brooklyn 9-9" (Fot. NBC)

"Brooklyn 9-9" (Fot. NBC)

Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu odcinka, w którym twórcy "Brooklyn 9-9" oddali wreszcie hołd parze najbardziej niedocenianych detektywów z tytułowego posterunku. Wprawdzie Hitchcock (Dirk Blocker) i Scully (Joel McKinnon Miller) musieli się na należny im szacunek naczekać, ale za to gdy w końcu go otrzymali, trudno o nim zapomnieć.

I to nie tylko z powodu czasami balansujących na granicy dobrego smaku żartów, choć tych oczywiście w odcinku poświęconym tej dwójce nie mogło zabraknąć. Komedia NBC ("Hitchcock & Scully" to drugi odcinek po przeprowadzce z FOX-a) potrafiła jednak zawsze upchnąć między dowcipami trochę emocji, a nawet swego rodzaju słodko-gorzkich refleksji i nie inaczej było w tym przypadku.

Gdy więc poznawaliśmy prawdziwą historię tytułowego dynamicznego duetu, otrzymując zarazem odpowiedź na pytanie, co poszło z nimi nie tak, szok na widok ich młodszych wersji (w tych rolach Alan Ritchson i Wyatt Nash) nie był jedynym towarzyszącym nam odczuciem. Ba, rzucony na detektywów cień podejrzeń i szybkie ich rozwianie jak najbardziej zrobiły swoje – Hitchcock i Scully mogą być do bólu leniwi i absolutnie paskudni, ale w ich moralność nikt nie powinien wątpić ani przez chwilę. W bezgraniczną miłość do skrzydełek w sosie również. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10