Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Mesjasz", "Drakula", "Ania, nie Anna" i inne premiery

"Drakula" (Fot. BBC)

W kolejny rok wkraczamy z całkiem długą premier, co jest zasługą Netfliksa. Startuje m.in. "Drakula", "Mesjasz", "Spinning Out", premierę będzie też mieć finałowy sezon "Ani, nie Anny".

Gotowi na nowy rok w serialach? Netflix zdecydowanie jest gotowy, bo wypuszcza kilka premier wtedy, kiedy inne platformy będą jeszcze pogrążone w świątecznym śnie. Te najbardziej oczekiwane to "Drakula" od BBC, którego zobaczymy parę dni po Brytyjczykach, i finałowy sezon "Ani, nie Anny".

Dare Me (nowość USA Network) – 29 grudnia w USA

"Dare Me" to serialowa adaptacja książki Megan Abbott, która opowiada o młodzieżowych lękach, zazdrości, lojalności i próbach sił w małym miasteczku w Midweście. W obsadzie znajdują się Willa Fitzgerald, Herizen Guardiola i Marlo Kelly.

Doktor Who (sezon 12) – 1 stycznia w UK

"Doktor Who" wraca z 12. sezonem 1 stycznia 2020 roku w USA i Wielkiej Brytanii, a 12 stycznia w Polsce na kanale BBC First. Nowy sezon rozpocznie się podwójnym szpiegowskim odcinkiem "Spyfall", w którym pojawi się Stephen Fry. W obsadzie gościnnej sezonu znajdują się także Lenny Henry, Goran Višnjić i Robert Glenister.

Mesjasz (nowość) – 1 stycznia na Netfliksie

"Mesjasz" to bardzo nietypowy thriller polityczny Netfliksa z Michelle Monaghan ("Detektyw") w roli agentki CIA badającej sprawę tajemniczego proroka, który pojawia się na Bliskim Wschodzie i zbiera grono wyznawców. Tytułowy mesjasz, Al-Masih (Mehdi Dehbi, "Bardzo poszukiwany człowiek"), który pojawia się w miejscach konfliktów i głosi przesłanie o miłości, budzi podejrzenia rozmaitych służb mundurowych i powtarza, że ma do przekazania wiadomość od swojego ojca.

Spinning Out (nowość) – 1 stycznia na Netfliksie

"Spinning Out" to druga noworoczna premiera Netfliksa, opowiadająca o okrutnym świecie łyżwiarstwa figurowego. Kaya Scodelario zagra Kat, łyżwiarkę, której życie się zmienia przez dramatyczny upadek. January Jones wcieli się w jej matkę, która nie tylko wygląda jak Betty Draper. Serial tworzy Samantha Stratton ("Mr. Mercedes").

Ania, nie Anna (sezon 3) – 3 stycznia na Netfliksie

3. sezon "Ani, nie Anny" wyznacza już koniec netfliksowych przygód uroczego rudzielca. Jak obiecują twórcy, finałowe odcinki wkroczą śmiało na nowe terytoria, dodając nowe postacie i wątki oraz zagłębiając się w takie tematy, jak tożsamość, uprzedzenia, feminizm, zastraszanie, parytet płci, różnorodność i upodmiotowienie z punktu widzenia odważnej, trudnej do powstrzymania 16-letniej bohaterki.

Drakula (nowość BBC) – 4 stycznia na Netfliksie

"Drakula" to nowy serial Stevena Moffata i Marka Gatissa ("Sherlock"), którzy mają ambicje przedstawić na nowo postać znaną z powieści Brama Stokera. Nie oznacza to jednak przenosin do współczesności. Przeciwnie, to my przeniesiemy się do Transylwanii z 1897 roku, by poznać tytułowego wampira w trakcie planowania intryg przeciwko wiktoriańskiemu Londynowi. Główną rolę gra Claes Bang, duński aktor znany z filmu "The Square" czy serialu "The Affair". "Drakula" startuje 1 stycznia w Wielkiej Brytanii, a 4 stycznia pojawi się w całości na Netfliksie.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· The Trial of Christine Keeler (nowość BBC) – premiera 29 grudnia w UK, zwiastun tutaj

· Alexa & Katie (sezon 3) – premiera 30 grudnia na Netfliksie

· Deputy (nowość FOX) – premiera 2 stycznia w USA, zwiastun tutaj

· Last Man Standing (sezon 8) – premiera 2 stycznia w USA

REKLAMA