Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 20 - 11)

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Gotowi na drugą część naszego rankingu najlepszych odcinków roku? Miejsca 30 - 21 znajdziecie tutaj, a dziś doceniamy m.in. "Czarnobyl", "Russian Doll", "Derry Girls" i "Mr. Robot".

20. Better Things – Shake the Cocktail

najlepsze seriale 2019

"Better Things" (Fot. FX)

To nie był najlepszy sezon "Better Things", ale jak się pomyśli, ile miał świetnych odcinków, to trzeba się wstrzymać z surową oceną. Od wzruszającego "Chicago" przez choćby "The Unknown" czy "Easter" aż po mocny, chociaż trochę frustrujący finał – Pamela Adlon wie, co robi, konsekwentnie budując całą serię wokół pytania, kim jest Sam, kiedy próbuje być nie tylko matką i córką.

Różnimy się nieco w redakcji w wyborze najsilniejszych punktów serii, a ostateczny wybór to kompromis. Ale osiągnięty bezkonfliktowo, jako że właśnie wieńczące 3. sezon "Shake the Cocktail" dowodzi, że to, co uważaliśmy czasem za zbyt błahe, nie aż tak wciągające, też miało znaczenie w kontekście całości. Psujące się stopniowo relacje Sam z Frankie znalazły kumulację w niepokazanej na ekranie wyprowadzce córki, a widz razem z główną bohaterką wrzucony został w zastanawianie się, co się właściwie stało i co takiego przegapił.

Finał okazuje się przełomowy, Sam uświadamia sobie bowiem, że przekonana o własnym poświęceniu i swojej słuszności nie zauważyła, że jej nastawienie bywa toksyczne. Wreszcie nieskrępowana radość, widoczna w rodzinnym śpiewaniu utworu z czołówki "Fineasza i Ferba", to coś, czego wcześniej bohaterce brakowało. "Shake the Cocktail" z urodzinami, które stają się okazją do bilansu, ale i odkrycia, że liczy się po prostu dobre przeżycie kolejnego roku, trafnie podsumowuje pewien etap "Better Things", przygotowując grunt pod kolejne, inne już pewnie perypetie Sam i jej rodziny. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA