Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 10 – 1)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Gotowi na ostatnią część najlepszych odcinków roku? Oto dziesiątka, która najbardziej zapadła nam w pamięć, od "GLOW", przez "Fleabag" i "Sukcesję", aż po "Barry'ego" i "Watchmen".

10. GLOW – Freaky Tuesday

najlepsze seriale 2019

"GLOW" (Fot. Netflix)

3. seria "GLOW" nie zachwyca może aż tak jak sezon 2., ale ma świetne momenty, w tym właśnie odcinek, w którym wreszcie doczekaliśmy się scen wrestlingowych (to jedno ze zdań, których nigdy bym się nie spodziewała napisać – no ale ten serial potrafi wywrócić oczekiwania). Wcześniej pokazywaniu rutyny, w jaką wpadła cała grupa, trochę brakowało tej brokatowej magii, występów na ringu, które przecież nie służą w "GLOW" wyłącznie rozrywce.

Tym razem zobaczyliśmy, jak bohaterki wychodzą ze stereotypowych ról, koniecznych dla popularności najpierw programu telewizyjnego, a potem show w Vegas. Wcielając się w postacie dotąd odgrywane przez koleżanki, nieraz naruszają cienką granice między naśladowaniem a parodią, co powoduje konflikty, ale też pozwala kobietom lepiej się poznać nawzajem i doszkolić się w empatii.

Eksperyment w świecie Vegas wynikający z konieczności, czyli kontuzji Tammé, okazuje się jednym z najlepszych elementów całego sezonu "GLOW'. Dziewczyny wreszcie świetnie się bawią, Debbie może się sprawdzić w roli czarnego charakteru, a Ruth dostaje szansę jako amerykańska bohaterka. Zresztą i tak całą pulę wygrywa tu Sheila, która musiała się przełamać najbardziej, zamiast wilka stając się… pijaną Lizą Minelli.

Wyjście poza strefę komfortu stanowi we "Freaky Tuesday" przewodni motyw nie tylko na ringu. Debbie próbuje wywalczyć sobie lepszą pozycję w branży, konfrontując się z doświadczoną w show-biznesie Sandy (Geena Davis), a równocześnie wciąż nie wie, jak być równocześnie matką i producentką. Justine zbiera się na odwagę, bo pokazać Samowi swój scenariusz. A Bash z miłego chłopca coraz wyraźniej zmienia się w dyktatora, narzucającego ekipie pozostanie w Las Vegas dłużej, niż planowano. Szalony (freaky) odcinek do wielokrotnego oglądania. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA