Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 10 – 1)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. You're the Worst – Pancakes

najlepsze seriale 2019

"You're the Worst" (Fot. FXX)

Po słabszej 4. serii "You're the Worst" wróciło do formy w finałowym sezonie, serwując nam sporo mocnych odcinków – że wspomnę tylko o hołdzie złożonym komediom romantycznych ("The Intransigence of Love"), który zawierał nawet kozę, czy o ostatnim Sunday Funday. Do tego genialne sceny, jak ta z załamaniem Gretchen w parku ("Four Goddamn More Days"). Stawiamy jednak na finał, który była chyba największym wyzwaniem przy tak pomyślanym serialu. A udał się rewelacyjnie.

"You're the Worst" od początku było równocześnie komedią romantyczną i jej zaprzeczeniem. Paskudna para głównych bohaterów i ich pokręceni znajomi nie pasowali do schematów z "długo i szczęśliwie", stanowili wręcz wszystko, co przemawiałoby za tragicznym końcem. Zwłaszcza że ten sezon Stephen Falk budował tak, głównie poprzez grę planami czasowymi, że należało się spodziewać spektakularnej katastrofy, a na pewno bolesnego zerwania.

To wprawdzie nastąpiło, ale nie między Jimmym a Gretchen, tylko między Jimmym a Edgarem, który próbował powstrzymać przyjaciela przed błędem, jakim byłby ślub dwojga ludzi niepragnących takiego zobowiązania. Na szczęście w finale wszystko zostało wybaczone, choć dopiero po latach, co pozostawia widza z adekwatnym przy tym serialu poczuciem, że życie jest słodko-gorzkie.

Dodając mroku do tego wątku, twórcy mogli sobie pozwolić na szczęśliwe zakończenie w przypadku głównych bohaterów, jednak i tu nie wybrali konwencjonalnego rozwiązania. Gretchen i Jimmy uciekają z własnego ślubu i przy naleśnikach postanawiają być razem na własnych warunkach. To wyjście, jak widzimy w scenach z przyszłości, póki co się sprawdza. A czy sprawdzi się też kolejnego dnia? Zdecydowanie idealny finał serialu o ludziach zdecydowanie nieidealnych. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10