Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 10 – 1)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Fleabag – Episode 1

najlepsze seriale 2019

"Fleabag" (Fot. BBC)

Gdybyśmy w naszym rankingu najlepszych odcinków roku nie kierowali się zasadą jednego odcinka na serial, 2. sezon "Fleabag" prawdopodobnie mógłby wypełnić swoimi wszystkimi odsłonami pierwszą dziesiątkę. W końcu Phoebe Waller-Bridge co tydzień serwowała odcinki, które zdawały się od razu wchodzić do komediowego panteonu – wizyta u terapeutki Fiony Shaw, impreza biznesowa u Claire, wspólne dni Fleabag i Księdza z ikoniczną już sceną w kościele czy w końcu bomba emocjonalna, jaką był finałowy odcinek.

Ale to właśnie premierową odsłonę serii musimy wyróżnić najbardziej, jako że tym jednym krótkim odcinkiem twórczyni była w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości, dlaczego serial po znakomitym i domkniętym 1. sezonie powinien wrócić z nową serią. I cóż to była za premiera. Rodzinna tragifarsa zgromadziła przy jednym stole najważniejszych bohaterów po długiej rozłące i przypomniała, jak znakomita obsadą może pochwalić się "Fleabag". A przy okazji zapoznała nas w jedynym w swoim rodzaju Księdzem Andrew Scotta.

Każdy gość na kolacji z okazji nadchodzących zaślubin Matki Chrzestnej z Ojcem Fleabag dostał swój moment na zabłyszczenie, a im dłużej ta szalona grupa spędzała czas ze sobą, tym bardziej trzymane głęboko emocje zaczęły dochodzić do powierzchni. Nic dziwnego, że kiedy Fleabag wychodziła parę razy, aby zapalić papierosa, to nie tylko dla niej, ale i dla widzów był to moment, w którym w końcu można było odetchnąć i odpocząć od rodzinnego napięcia przy stole.

Fakt, że tą znakomicie sportretowaną rodzinną kolację twórczyni wzbogaca tyloma znakomitymi dowcipami i ironicznymi wstawkami Fleabag, nie pozostawia wątpliwości, dlaczego odcinek został nagrodzony Emmy za scenariusz (oraz równie zasłużenie wygrał za reżyserię i główną rolę Phoebe Waller-Bridge). A i tak najlepsze pozostawia na koniec, gdyż tak naładowany emocjami odcinek nie miał innego wyboru niż skończyć się równie wybuchowym zakończeniem. I w ten piękny sposób rozpoczęła się jedna z najlepszych serialowych historii miłosnych. [Michał Paszkowski]

Fleabag najlepsze seriale 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10