Najlepsze seriale 2019 roku wg naszych czytelników

"Czarnobyl" (Fot. HBO)

Ten rok na Serialowej należał do HBO, a przede wszystkim do jednego tytułu, który wziął nas z zaskoczenia i w mig podbił Polskę. Wiecie już, o czym mowa?

Mowa oczywiście o "Czarnobylu", który wygrał wasze głosowanie na najlepsze seriale 2019 roku bardzo pewnie, zdobywając dwa razy więcej głosów niż druga na liście "Sukcesja" i trzy razy więcej niż "Fleabag" oraz "Watchmen".

Czołówka waszej listy ogólnie należy do HBO, które w pierwszej dziesiątce ma jeszcze "Euforię" i "Rok za rokiem" (produkowane razem z BBC). Netflix musiał zadowolić się dalszymi miejscami, ale za to zebrał połowę miejsc na liście. Tradycyjna telewizja praktycznie tutaj nie istnieje, za to zaczyna przebijać się Amazon (oprócz "Fleabag" – "The Boys") i Disney+, który w tym roku wypuścił tylko jeden serial, "The Mandalorian".

W porównaniu z waszą listą sprzed roku zmieniło się właściwie wszystko, nie tylko dlatego, że większości zeszłorocznych tytułów już z nami nie było albo miały przerwę. Poza dwudziestkę wyleciała "Obsesja Eve", "Dobre Miejsce", "Dom z papieru", "Wspaniała pani Maisel", "Terror". Awans zaliczyły "Kroniki Times Square", wrócił "Mr. Robot", a dla "Sukcesji" drugie miejsce to zarazem debiut w zestawieniu.

Redakcyjny serial roku 2019 ogłosimy jutro, ale już możemy powiedzieć, że wygra któryś z trójki seriali widocznych na poniższym obrazku.

serial roku 2019

Najlepsze seriale 2019 roku – top 20 czytelników

18-20. The Mandalorian
The Umbrella Academy
Russian Doll
17. The Crown
16. Sex Education
14-15. Jak nas widzą
Niewiarygodne
13. Mr. Robot
12. The Boys
11. Kroniki Times Square
10. Stranger Things
9. Wiedźmin
7-8. Dark
Mindhunter
6. Rok za rokiem
5. Euforia
4. Watchmen
3. Fleabag
2. Sukcesja
1. Czarnobyl

REKLAMA