Jamie, Claire i wielka historia w pełnym zwiastunie 5. sezonu "Outlander"

"Outlander" (Fot. Starz)

Gorące romanse, poplątane perypetie rodzinne, podróże w czasie i wielka historia. W 5. sezonie "Outlander" wszystko to splecie się ze sobą w wyjątkowy sposób, bo nadchodzi amerykańska rewolucja.

"Outlander" powróci tej zimy po raz piąty, by pokazać nam początki amerykańskiej wojny o niepodległość z punktu widzenia rodziny Fraserów. Rewolucja nadeszła i to będzie bardzo trudny okres dla Jamiego (Sam Heughan), Claire (Caitriona Balfe) i Fraser's Ridge.

Outlander sezon 5 – co czeka Jamiego i Claire?

Telewizja Starz wypuściła pełny zwiastun 5. sezonu "Outlander", w którym widzimy, jak zmienia się życie tej małej społeczności. Problem ma zwłaszcza Jamie, który z jednej strony przysiągł wierność Brytyjczykom i obiecał ścigać buntowników, a z drugiej chce pomóc rewolucjonistom i swojemu ojcu chrzestnemu Murtaughowi. Po której stronie stanie? W trailerze jest fragment bitwy, w której Jamie ma na sobie znienawidzony przez Amerykanów czerwony mundur brytyjskiej armii.

Tymczasem Bree (Sophie Skelton) ostrzega tatę, że nie może powstrzymać wojny, bo zmieni bieg historii. "Jeśli to teraz powstrzymamy, Ameryka nigdy nie stanie się Ameryką" – mówi. Pada także pytanie, czy ona i Roger nie powinni wrócić do swoich czasów – lat 70. XX wieku. To, że do jakiegoś powrotu może dojść, sugerował już pierwszy zwiastun. Ale zwiastuny bywają mylące.

5. sezon serialu "Outlander" będzie oparty na książce "Ognisty krzyż" z cyklu "Obca" Diany Gabaldon. Jej tytuł pochodzi od dawnego szkockiego wezwania do walki. Zgodnie z oficjalnym opisem sezonu, "Claire i Jamie zmuszeni są zadać sobie pytanie, jak daleko są w stanie posunąć się, by ochronić swój dom, i modlą się, aby nie było powodu zapalać ognistego krzyża".

Outlander sezon 5 – premiera 16 lutego 2020 roku

REKLAMA