Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2019 roku

Fot. FX/Netflix/HBO

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Billy Porter – Pose

"Pose" (Fot. FX)

"Pose" (Fot. FX)

Czy Billy Porter ma zagwarantowane miejsce w naszych aktorskich rankingach, dopóki trwać będzie "Pose"? Niewykluczone. A już na pewno łatwiej nam sobie wyobrazić taki scenariusz niż to, że blask serialowego Pray Tella zacznie w którymś momencie przygasać.

Póki co zupełnie nic za takim rozwiązaniem nie przemawia, bo aktor, który zachwycił nas bezgranicznie w 1. sezonie produkcji FX, w jej kontynuacji pokazał jeszcze większą klasę. Pogłębiając przy okazji swojego bohatera, który już dawno temu przestał być wyłącznie żywiołowym mistrzem ceremonii. Choć rzecz jasna sceniczna energia nadal rozpierała go jak nikogo innego, a oglądanie go w akcji było nawet lepsze od podziwiania barwnych uczestników bali.

Ten fakt był już nam jednak dobrze znany, więc na kolejne wyróżnienie musiał sobie Billy Porter zapracować w nieco odmienny sposób. I zrobił to absolutnie spektakularnie, przedstawiając Pray Tella o bardzo różnych obliczach: załamanego, przerażonego, wściekłego, walecznego, pogrążonego w cierpieniu albo gotowego na wszystko. Zobaczyliśmy człowieka, który otarł się o śmierć, pogodził z nią i samym sobą, po czym ponownie odnalazł chęci do życia. Ba, założył nawet szpilki i wcielając się w Dianę Ross, stanął twarzą w twarz z własnymi lękami.

Zrobić to wszystko, pozostając przy tym wiarygodnym, wydaje się zadaniem niewykonalnym. Tymczasem Billy Porter nie tylko temu sprostał - on je przerósł, pokazując, że Pray Tell to postać znacznie większa, niż przypuszczaliśmy, a zarazem w stu procentach ludzka. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10