Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2019 roku

Fot. FX/Netflix/HBO

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kirsten Dunst i Théodore Pellerin – On Becoming a God in Central Florida

"On Becoming a God in Central Florida" (Fot. Showtime)

"On Becoming a God in Central Florida" (Fot. Showtime)

"On Becoming a God in Central Florida" kusiło przede wszystkim udziałem Dunst. Poza tym brzmiało raczej jak próba wykorzystania mody na lata 90. w schematycznej opowieści o piramidzie finansowej. Dobrze, jeżeli znana aktorka skłoniła kogoś do spróbowania serialu, bo okazało, że zdecydowanie wykracza on poza znane fabularne motywy i funduje widzom masę czarnego humoru.

A Dunst faktycznie jest siłą napędową szalonej produkcji, wcielając się z kobietę, która chce tylko spokojnie żyć, ale na skutek splotu okoliczności musi wykorzystać swoją niesamowitą zdolność do manipulowania otoczeniem, talent do wychodzenia z nawet największych kłopotów oraz zaskakującą zdolność do zawieszania przynajmniej na jakiś czas kodeksu moralnego. To oryginalny wariant antybohaterki, rzadko widzianej nawet we współczesnych serialach, które tak antybohaterów lubią.

Ale że Dunst będzie świetna, przewidzieliśmy z góry. Miłą niespodzianką okazał się natomiast młodziutki (rocznik 1997) Théodore Pellerin, który stworzył postać początkowo sprowadzoną do zaufania programowi sprzedaży jak religii, z czasem jednak pogłębioną, rozdartą między dotychczasowym posłuszeństwem mocodawcy a uczuciem do Krystal. Cody'ego czasem chce się objechać z góry na dół za nieporadność, ale częściej ma się go ochotę przytulić. A ekranowa chemia między Dunst a Pellerinem jest niepodrabialna. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10