Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2019 roku

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. The Expanse (powrót na listę)

najlepsze seriale 2019

"The Expanse" (Fot. Amazon Prime Video)

Ten serial został uratowany przez fanów. Kampania #SaveTheExpanse sprawiła, że po skasowaniu "The Expanse" przez stację SyFy pałeczkę przejął Amazon. Serialowi to wyszło tylko na dobre. Ten sezon jest jednocześnie kontynuacją, jak i rozbudową w konkretnym, bardzo dobrym kierunku. Od wielu lat nie było chyba fanowskiej kampanii, która by zakończyła się tak wielkim sukcesem. I to świetna wiadomość.

W tym sezonie świat, który znamy z poprzednich serii "The Expanse", znacznie się poszerza. Jim Holden otworzył wrota do tysiąca trzystu nowych światów – ale to nie znaczy, że ludzkość się zmieniła. W sferze nieokrytej wcześniej dla nikogo pozostały uprzedzenia i podziały. Widać to oczywiście na nowej plancie Ilus/Nowa Ziemia. Starcie miedzy przedstawicielami Pasa a ich konkurentami było wyraźne tak samo w przestrzeni Układu Słonecznego, jak i poza nimi. Nie było też jasnego podziału na tych dobrych i tych złych – każdy ma swoje racje.

I chociaż nie każdy z kilku głównych wątków jest równie ciekawy, to razem tworzą serialową space operę, która jest naprawdę wyjątkowa. Już się nie możemy doczekać się kontynuacji. [Michał Kolanko]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA