Czy "Mindhunter" powróci z 3. sezonem? Najnowsze wiadomości sugerują, że to może być już koniec

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

"Mindhunter" to jeden z najlepszych seriali Netfliksa, ale niestety to nie oznacza, że 3. sezon jest pewny. Wręcz przeciwnie, pojawiły się przesłanki, by myśleć, że to może być już koniec.

Choć 2. sezon serialu "Mindhunter" oglądaliśmy w sierpniu, o kontynuacji wciąż nic nie słychać. I wiele wskazuje na to, że może jej po prostu nie być.

Mindhunter sezon 3 – czy serial jeszcze wróci?

Serwis Deadline donosi, że w zeszłym miesiącu obsada, na czele z Holtem McCallanym, Jonathanem Groffem i Anną Torv, została zwolniona z kontraktów, co bardzo źle wróży na przyszłość. Serial nie został skasowany, co teoretycznie oznacza, że wszystko może się zdarzyć. Ale "Mindhunter" na pewno nie wróci w dającej się przewidzieć przyszłości, bo David Fincher jest teraz zajęty innymi projektami.

– David skupia się na reżyserowaniu swojego pierwszego netfliksowego filmu "Mank" i produkowaniu 2. sezonu "Miłości, śmierci i robotów". Może wrócić do "Mindhuntera" w przyszłości, ale w międzyczasie wydawało mu się, że to nie fair wobec aktorów powstrzymywać ich przed szukaniem nowej pracy, podczas gdy on sam zajął się nową pracą – brzmi oświadczenie Netfliksa.

Mindhunter sezon 3 czy będzie

Fincher rzeczywiście jest zajęty, bo "Mank", czyli film o Hermanie J. Mankiewiczu, oscarowym scenarzyście "Obywatela Kane'a", to dla niego bardzo osobisty projekt. Podobnie jest z "Miłością, śmiercią i robotami", serialem, który bardzo długo czekał na zrealizowanie. A do tego jeszcze dochodzi scenariusz pilota "Chinatown", serialowego prequela filmu Romana Polańskiego z 1974 roku.

Deadline pisze, że w tym momencie nie wiadomo, czy 3. sezon "Mindhuntera" jest wykonalny. Źródła serwisu twierdzą, że obsada uwielbia pracować z Fincherem i większość – a nawet wszyscy – chętnie wrócą w kolejnym sezonie. Problem w tym, że kiedy/jeśli do niego dojdzie, mogą być już związani innymi kontraktami i pracować nad kolejnymi serialami.

Chodzą też słuchy, że Fincher, który od 2. sezonu w praktyce był showrunnerem "Mindhuntera", niespecjalnie cieszył się na myśl o kolejnych długich miesiącach zdjęć w Pittsburghu i liczył na wyższy budżet. Według Deadline w tym momencie nie ma żadnych rozmów między Netfliksem, reżyserem i obsadą. Nie znaczy to, że "Mindhunter" nigdy nie wróci, ale im dłużej ta sytuacja potrwa, tym mniejsze będą szanse.

Mindhunter jest dostępny w serwisie Netflix

REKLAMA