Czy powstanie 2. sezon "Watchmen"? Szef HBO mówi, jakie są na to szanse

"Watchmen" (Fot. HBO)

Czy "Watchmen" to serial limitowany, czy jednak będzie kontynuacja? Dyrektor programowy HBO wypowiedział się w sprawie potencjalnego 2. sezonu produkcji.

"Watchmen" narobiło zamieszania w serialowym światku w zeszłym roku, zgarniając m.in. dwie nagrody amerykańskich krytyków za aktorstwo i wygrywając z innymi serialami HBO, jeśli chodzi o oglądalność. Mimo to showrunner Damon Lindelof nie planuje kontynuacji, mówiąc, że zwyczajnie nie ma na nią pomysłu. Co na to HBO?

Watchmen – szef HBO o tym, czy będzie 2. sezon

Casey Bloys, dyrektor programowy stacji, powiedział podczas TCA Press Tour, że to nie od niego zależy, czy będzie ciąg dalszy.

– Naprawdę w tym momencie zależy to od Damona, on myśli, co chce zrobić. Szczerze, nie wiem w tym momencie, czy to powracający serial dramatyczny, czy serial limitowany. Myślę, że jedną z rzeczy, które Damon zrobił naprawdę błyskotliwie, było otwarcie tego całego świata. Tak więc może jest inna wersja z zupełnie nowymi bohaterami. Nie wiem tego, bo Damon tego nie wie. Pozwalam mu przejąć inicjatywę w tej kwestii – zapewnił.

Watchmen  sezon 2 czy będzie

Jak dodał, jego interesuje wszystko, co chce zrobić Lindelof, niezależnie od tego, czy będzie to mieć związek z "Watchmen", czy nie.

– Jeśli będzie drugi sezon, to świetnie, jeśli będzie nowe podejście do tego świata, też świetnie. A jeśli będzie to coś kompletnie innego, też mu pozwolę przejąć inicjatywę – powiedział Bloys.

Lindelof sugerował wcześniej, że HBO mogłoby stworzyć 2. sezon "Watchmen" z nowym showrunnerem, który opowiedziałby zupełnie inną historię osadzoną w tym samym świecie, stworzonym przez Alana Moore'a w kultowym komiksie.

Serial Watchmen jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA